22 yaşındayım hiçbir kız arkadaşım yok

Yaman07

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 22 yaşındayım. Üniversitede son sınıftayım. Şu yaşıma kadar 1 tane sevgilim oldu. O da beni terk etti. Yaklaşık 3 ay boyunca birlikteydik. Bu olaydan sonra kadınlardan soğudum. O dönemde gerçekten karşıma çıkan her kadından uzak duruyordum. Aslında bu durumları pek takmayan biriydim. Ama ben bu kıza aşık olmuştum. Gerçekten beni derinden yaraladı bu durum. Şimdi aradan 2 sene geçti. Çevreme bakıyorum da gerçekten hayatımda arkadaş diye tanımlayabileceğim bir tane kız arkadaşım bile kalmamış. Tüm arkadaş çevrem erkek. Bu durum moralimi bozmaya başladı. Gerçekten bazen yoldan geçerken sevgililer görüyorum, kız ortamı olan birçok insan görüyorum. Ben bu hayatın dışında kaldığımı düşünüyorum. Sırf benim değerimi bilmeyen birisi için asosyalliğe doğru bir adım atmışım da haberim yokmuş. Şimdi bana tavsiye olarak git merhaba diyenleriniz olacak ama ülkemizin şartlarını hepiniz biliyorsunuz. Bir kıza merhaba desen sapık muamelesi yiyorsunuz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bana tavsiye olarak git merhaba diyenleriniz olacak ama ülkemizin şartlarını hepiniz biliyorsunuz. Bir kıza merhaba desen sapık muamelesi yiyorsunuz.

Düzgün bir şekilde yaklaşırsan öyle bir muamele görmezsin. Ayrıca ne ben ne de bu işlerle ilgilenen arkadaşlarım öyle bir muamele görmedik. O muhabbetler sadece sosyal medyada dönüyor gerçek hayatta insanlar sağlıklı bir iletişim olduğu takdirde tanışabiliyorlar.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İlişki kovalanacak bir şey değil ilişki pastanın üzerindeki kirazdır. İlişkin olmadan da güzel hayat yaşarsın ayrıca bu yaşlarda erkeklerin %90'ı bakir sen yine %10'luk dilime girip deneyim yaşayabilmişsin. Erkekliğin asıl parlama yaşları 30-38 arasıdır tavsiyem 30'larına kadar kendini geliştir işini kur finansal özgürlüğüne kavuş ardından istemesen de çokça ilişki fırsatın olur. Bekleyemem şimdiden ilişkim olsun diyorsan gidip selam verip iletişim kuracaksın ilişki yapmanın başka yolu yok.

Hiç çaba gösterdiniz mi? Yoksa gelişi güzel bir kız arkadaşınız olmasını mı beklediniz?
Çaba gösterdiğim oldu üniversitede sosyal sorumluluk projesinde yer aldım. Toplam 9 kişiydik. Projede benle beraber 2 erkek vardı. Ben muhabbet açmaya çalıştım. Arkadaşlıklar kurmaya çalıştım. Fakat wp grubunda toplu bir soru sorulmuş. O günde biraz meşguldüm. Diğer gün üstüne arkadaş ortamı kuracağım kızlarla tartışma yaşadım. Yani çok normal bir konu o gün işim vardı. Bakamadım sonradan görmüşüm mesajlarını. Ama konu öyle bir büyüdü ki ben alttan almaya çalıştıkça üstüme geliyorlardı. En sonunda patladım bende. Sağlam bir sözlü tartışamaya girdim. Ardından da daha da muhattap olmadım. Çaba göstermeden kasıtım bu.

Düzgün bir şekilde yaklaşırsan öyle bir muamele görmezsin. Ayrıca ne ben ne de bu işlerle ilgilenen arkadaşlarım öyle bir muamele görmedik. O muhabbetler sadece sosyal medyada dönüyor gerçek hayatta insanlar sağlıklı bir iletişim olduğu takdirde tanışabiliyorlar.
Aslında bir ortam olsa daha kolay tanışma fırsatım olurdu. Sosyal sorumluluk projesine katılmıştım. Ama ordaki kızların harbiden sorunları vardı. Yani herkesin olduğu bir wp grubunda sırf işim olduğu ve bakma fırsatım olmadığı için tartışma çıktı. Yani cidden bu söyledeğiniz şeyleri deneme fırsatım da oldu. Ama hep böyle olumsuzluklarla karşılaştım.

Son düzenleme:
Çaba gösterdiğim oldu üniversitede sosyal sorumluluk projesinde yer aldım.
Sosyal sorumluluk projesine ilişki amaçlı girilmez en başta bu hatayı yapmışsınız.
Ben muhabbet açmaya çalıştım.
İlk konuşmayı ve en çok konuşmayı düşük güce sahip olan yapar. Az konuşup karşınızdakinin kendisiyle ilgili sorular sormalı ona meraklı olmalı tanımak istemelisiniz ve konuşmayı asla ilk siz açmamalısınız. Kızlara bırakın kendilerini anlatsın sohbeti de onlar başlatsın.
Arkadaşlıklar kurmaya çalıştım.
İlişki amaçlı girdiğin projede neden arkadaş olmaya çalışıyorsun.
Diğer gün üstüne arkadaş ortamı kuracağım kızlarla tartışma yaşadım. Yani çok normal bir konu o gün işim vardı. Bakamadım sonradan görmüşüm mesajlarını. Ama konu öyle bir büyüdü ki ben alttan almaya çalıştıkça üstüme geliyorlardı. En sonunda patladım bende. Sağlam bir sözlü tartışamaya girdim. Ardından da daha da muhattap olmadım.
Sakin olup konuya herhangi bir tartışma katmadan hayatınızdaki başka şeyleri bahane etmeli dikkatinizin dağıldığını söyleyerek saldırıyı savuşturmalı ardından da hiçbir şey olmamış gibi arkadaşlığınıza devam etmeliydiniz. Kızlarla tartışmaya girilmez çünkü kızlar mantıksal hareket etmezler, duygusal hareket ederek sizin sakin mi yoksa sinirli bir erkek olduğunuzu denemişler onda da sinirli olduğunuz çıkmış. Gerçi ölüm kalım gibi bir durumda olmadığınız sürece hiçbir zaman ilişkilerinizi yıpratmamalısınız. İlişkilerin yıpranmaması için yalan söylenmesinde sakınca yok.

Sosyal sorumluluk projesine ilişki amaçlı girilmez en başta bu hatayı yapmışsınız.
İlişki amaçlı girmedim. Üniversitede üniversite seçmeli ders olarak vardı. O yüzden girdim. Yani almak zorundaydım.

İlişki amaçlı girdiğin projede neden arkadaş olmaya çalışıyorsun.
Arkadaş ortamım hep erkek. En azından karşı cinsinde olduğu bir arkadaş ortamı istemiştim.

Sakin olup konuya herhangi bir tartışma katmadan hayatınızdaki başka şeyleri bahane etmeli dikkatinizin dağıldığını söyleyerek saldırıyı savuşturmalı ardından da hiçbir şey olmamış gibi arkadaşlığınıza devam etmeliydiniz.
Ben zaten ilk başta sakin karşıladım. Durumu anlattım. Ama durumu anlatmama rağmen daha da üstüme geldiler. Kızlarla tartışmaya girilmez diye bir şey yok. Ben kendimi savundum ve daha da üstüme geldiler. Ne yapsaydım? Sakince eyvallah mı çekseydim.

@494528 Yine de tavsiyelerin için teşekkür ederim😉

Son düzenleme:
Şimdi bana tavsiye olarak git merhaba diyenleriniz olacak ama ülkemizin şartlarını hepiniz biliyorsunuz. Bir kıza merhaba desen sapık muamelesi yiyorsunuz.

Hayır bu doğru değil. Sadece Türk erkeklerinin çok büyük çoğunluğu hatunlarla oyun oynamayı bilmiyor.

Ama oradaki kızların harbiden sorunları vardı.

Ne gibi sorunlar?

Hayır bu doğru değil. Sadece Türk erkeklerinin çok büyük çoğunluğu hatunlarla oyun oynamayı bilmiyor.

Ne gibi sorunlar?
Hocam oyun oynamaya her zaman gerek var mı? Her şey PUA mıdır? Aklı selim kadının olmadığını varsaymak gibi geliyor bu bana.

Oyun oynamak derken ne demek istedin açar mısın biraz?

Şu kavramı araştır: Kadınlarla set açmak

Hocam oyun oynamaya her zaman gerek var mı? Her şey PUA mıdır?

Her şey PUA değil ama genç yaşta çok şey. Bir erkeğin cinsel pazar değeri @494528 adlı arkadaşın da dediği gibi 30'lu yaşlarda zirveyi görür. Bu durumda PUA'ya ihtiyacınız olmaz, tipiniz, paranız, statünüz vs. devreye girer. Ancak 22 yaşında birisi PUA dışında hatunlarla nasıl ve ne için tanışacak? O yaştaki erkeklerin %90'ı, 30'lu yaşlarına basmış, ideal erkek durumuna o yaşta asla ulaşamaz. "Ciddi konuşmak amaçlı" dersen ben de sana yuh derim.

Aklı selim kadının olmadığını varsaymak gibi geliyor bu bana.
PUA tekniklerine tav olan kadınlar "aklı selim olmayan kadınlar" değiller. Bu önyargıdan kurtulun. PUA, genel olarak insanın evrimsel süreciyle uyuşan bir durum.

Geri
Yukarı