220 FPS'de kasma hissi

enes0101

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
ASUS VG278QR 0.5ms HDMI DVI Display Port 27”
Monitöre sahibim ama FPS 220 civarlarında olduğu zaman dokularda fareyi sağa sola kaydırırken kasma hissiyatı oluyor. Yumuşak geçiş yapmıyor problem oyunlarda oluyor. Tüm sürücülerim güncel 240 Hz monitöre geçmem bu sorunu düzeltir mi? Sizde de aynı problemler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
ASUS VG278QR 0.5ms HDMI DVI Display Port 27”
Monitöre sahibim ama FPS 220 civarlarında olduğu zaman dokularda fareyi sağa sola kaydırırken kasma hissiyatı oluyor. Yumuşak geçiş yapmıyor problem oyunlarda oluyor. Tüm sürücülerim güncel 240 Hz monitöre geçmem bu sorunu düzeltir mi? Sizde de aynı problemler var mı?

165 Hz 0.5ms bir monitöre sahipsiniz, gayet yeterli. Monitörün 165Hz'de olduğuna emin misiniz?

Monitör değiştirmeniz etki etmez. Daha çok motion blur elde etmek için (bir nevi ghosting) Overdrive ayarını değiştirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gözle alakalı bir durum normalde bilimsel olarak 144Hz'de 144FPS'nin fazlasını hissetmeyiz göremeyiz fakat artık göz alışıyor mu bilmiyorum yüksek FPS'ye bende de FPS 180'in altına düştüğünde kasma hissi oluşuyor. Psikolojik sanırım.

Kenar yumuşatma ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Bir daha sürücü yüklemeyi de deneyebilirsin. Aynısını bende yaşadım ama bence psikolojik. Ben renk ayarı değişince düzelmişti.

Monitör değiştirmeniz etki etmez. Daha çok motion blur elde etmek için (bir nevi ghosting) Overdrive ayarını değiştirir misiniz?

OverDrive yok zaten TN panel ghosting yok sorun ghosting değil görüntü kaplamaları 165 FPS üstüne gelince kasma yapıyor dokularda.
Kenar yumuşatma ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Bir daha sürücü yüklemeyi de deneyebilirsin. Aynısını bende yaşadım ama bence psikolojik. Ben renk ayarı değişince düzelmişti.
Psikolojik olduğunu sanmıyorum fps 165'e sabitlediğimde doku kasmaları yapmıyor sürücüleri çok fazla yükle sil yaptım değişmedi.

Geri
Yukarı