220 FPS'de kasma hissi

V-Sync açarsa 165 FPS alır. Sorun 220 FPS'te oluşuyor.
165 fps zaten kötü değil ki :D şöyle düşün Vsync açıkken sürekli 165 fps olacak kapalıyken hareket etmediği zaman 220, sağa sola baktığı zaman drop yiyecek. (sallamış olabilirim hayatımda hiç bir oyunda 50 fps üstü görmedim o yüzden pek bilmiyorum :D)

O kasma değil yalnız. Monitör Hz'sinin üstüne çıkınca yırtılma oluşur.

Benim bildiğim düşünce olması gerekmiyor mu? Bildiğiniz kasıyor gibi oluyor görüntü bayağı ağırlaşıyor yırtılma olmuyor. Dokular 30 FPS gibi oluyor fareyi kaydırdığım zaman fakat 165'e sabitlediğim zaman yapmıyor gayet akıcı oluyor ama bu sefer de lag oluyor.

Evet 165 Hz'de kullanıyorum.

Düzeliyor ama bu sefer de FPS düşüyor takılma oluyor ve gecikme oluyor.

Evet
V-sync'yi monitörünüzün HZ'sine göre ayarlayın. Her oyunda V-sync monitörün Hz hızına göre ayarlanmıyor. 60'a sabitleniyor ve sizin ayarlardan monitör hızına göre çıkartmanız gerekebiliyor. 165 Hz bir monitörde 220fps sadece bilgisayarı yoracaktır. Monitörün Hz hızına göre ayarlama yaparsanız bu sıcak günlerde bilgisayarınız biraz rahat nefes alır.

Benim bildiğim düşünce olması gerekmiyor mu? Bildiğiniz kasıyor gibi oluyor görüntü bayağı ağırlaşıyor yırtılma olmuyor. Dokular 30 FPS gibi oluyor fareyi kaydırdığım zaman fakat 165'e sabitlediğim zaman yapmıyor gayet akıcı oluyor ama bu sefer de lag oluyor.
Düşünce olmuyor diye biliyorum. Olsa bile farkedilmiyor benim açımdan. Video atar mısınız kasan ve kasmayan haliyle? Bakalım bizde öyle olacak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı