220 FPS'de kasma hissi

Söylenenlerin hiçbiriyle alakası yok. Oluşturulan kareler aynı sürede oluşturulup ekrana yansımıyor. Sorunun bundan kaynaklı.

Rivatuner Statistics Server indir.

Eki Görüntüle 1135680

Add kısmından istediğin oyunun EXE dosyasını göster.

Eki Görüntüle 1135682

Listeden exeyi seçip setup kısmına gir.

Eki Görüntüle 1135684

Ayarları bu şekilde ekrandaki gibi yap.

Ardından istediğin oyuna gir, sol üst köşede şöyle bir grafik olacak.

Eki Görüntüle 1135685

Eğer bu çizgi dümdüz değilse oyundaki akıcılık hissi bozulur.

Eğer monitörün 165Hz ise Rivatuner Statistics Server üzerinden FPS'i 150'ye sabitlemek problemi çözecektir.

Eki Görüntüle 1135686
Exe'yi seçip sağ kısımdan Frame Limiter'a 150 yazıp enterlaman yeterli, oyun açıkken Rivatuner SS'i kapatmaman gerek.

Eki Görüntüle 1135688

Bu çizgi düz ise oyun akıcı olacaktır. Değilse bir 5 FPS daha aşağı çekebilirsin.
hocam selamlar forumda gezerken böyle bişey açıkladığınızı gördüm bende apex legends oynuyorum ve monster a27 v1.1 240 hz monitör kullanıyorum ve hiç 240 gibi değil ve takılma yaşıyorum bariz değil ama oyun yağ gibi akmıyor sizin bu yaptığınız ayarları 240 hz içinde ayarlıyabilirmiyim? 6700xt ekran kartım var 240 fps üstü alabiliyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim…

@OMFG EPIC :)

hocam selamlar forumda gezerken böyle bişey açıkladığınızı gördüm bende apex legends oynuyorum ve monster a27 v1.1 240 hz monitör kullanıyorum ve hiç 240 gibi değil ve takılma yaşıyorum bariz değil ama oyun yağ gibi akmıyor sizin bu yaptığınız ayarları 240 hz içinde ayarlıyabilirmiyim? 6700xt ekran kartım var 240 fps üstü alabiliyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim…

@OMFG EPIC :)
Tabii ki yapabilirsiniz, her türlü işe yarayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı