220 TL'ye SSD Önerisi

Kronik sıkıntıyı biraz hafife alıyorsunuz sanki? Kötü deneyimi çoğu kişi yazar ama memnunken durduk yere yazmaz insanlar bi' yerlere, bu sefer de kötü yorum çok gibi gözükür. Ben 8 aydır kullanıyorum ne ısındı ne yavaşladı ne de BIOS'da gözükmemezlik yaptı. 1000'de 3 hata alınca buna kronik sorun denmez. Buna üretim hatası denir.

Kronik sıkıntıyı biraz hafife alıyorsunuz sanki? Kötü deneyimi çoğu kişi yazar ama memnunken durduk yere yazmaz insanlar bi' yerlere, bu sefer de kötü yorum çok gibi gözükür. Ben 8 aydır kullanıyorum ne ısındı ne yavaşladı ne de BIOS'da gözükmemezlik yaptı. 1000'de 3 hata alınca buna kronik sorun denmez. Buna üretim hatası denir.

Adata SU650 ve 630 serilerinin kronik sorunlu olduğu bir gerçek. İstisna üretimler var tabi. Ancak bu ürünlerin gerek kısa vadede gerek uzun vadede sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez. Şuan sizinle aynı anda Samsung kullanmaya başlayan bir adamla sizi (Adata SU650 kullanan) düşünün. Siz ikiniz SSD'lerinizden memnunsunuz. 5 yıl kullandınız, onunki sorun çıkarmadı ama 5 sene sonra sizin SSD'niz çalışmaz hale geldi. Bu da kronik soruna dahildir. Kısa vadede veya uzun vadede kendini göstermesi tamamen ortam şartlarına ve kullanım şekline bağlıdır. Ayrıca forumlarda bu ürünlerden yakınan insan sayısı dediğinizden kat kat fazla. Uzun lafın kısası; "Fanboyluk yapmayınız." Saygılar.

Kimsenin ne dediğine aldırma herkeste bi Samsung sevdası. Ama farkında değiller ki rakipleri o fiyata 2 kat depolama kapasitesi sunuyor. Kronik sorunlu olan SSD'ler sadece Adata'nın SU630 ve SU650 serisi SSD'leri. Hayır Adata almak zorunda da değilsiniz saten. Kingston,Sandisk,Crucial,Toshiba,Gigabyte alabilirsiniz. Bunlar sıkıntısız marka. Samsung bunlardan daha iyi olabilir ama bir o kadar da pahalı. Bence o Samsung SSD'lere 10 binlik bir sistem toplamıyorsanız verilen para israf.

Adata SU650 ve 630 serilerinin kronik sorunlu olduğu bir gerçek. İstisna üretimler var tabi. Ancak bu ürünlerin gerek kısa vadede gerek uzun vadede sorun çıkarmayacağı anlamına gelmez. Şuan sizinle aynı anda Samsung kullanmaya başlayan bir adamla sizi (Adata SU650 kullanan) düşünün. Siz ikiniz SSD'lerinizden memnunsunuz. 5 yıl kullandınız, onunki sorun çıkarmadı ama 5 sene sonra sizin SSD'niz çalışmaz hale geldi. Bu da kronik soruna dahildir. Kısa vadede veya uzun vadede kendini göstermesi tamamen ortam şartlarına ve kullanım şekline bağlıdır. Ayrıca forumlarda bu ürünlerden yakınan insan sayısı dediğinizden kat kat fazla. Uzun lafın kısası; "Fanboyluk yapmayınız." Saygılar.
5 yıl mı? Bu SSD'lerin yükle sil ömrü var. Garanti süresi sonrası oluşan hatalar kronik soruna girmez öğrenin artık şu şeyleri. Kronik sorun deyip istisna üretimler var diyorsun nasıl bi' düşünce bu? Sorun varsa bütün üretim partisinde olur. Sorunlar seri seri olur. İlk defa Adata aldım memnunum fanboy değilim fanboyluk yapan "Samsung al moruq diğerleri çöp" diyen kişiler arasında adama doğru bilgi vermeye çalışıyorum.

5 yıl mı? Bu SSD'lerin yükle sil ömrü var. Garanti süresi sonrası oluşan hatalar kronik soruna girmez öğrenin artık şu şeyleri. Kronik sorun deyip istisna üretimler var diyorsun nasıl bi' düşünce bu? Sorun varsa bütün üretim partisinde olur. Sorunlar seri seri olur. İlk defa Adata aldım memnunum fanboy değilim fanboyluk yapan "Samsung al moruq diğerleri çöp" diyen kişiler arasında adama doğru bilgi vermeye çalışıyorum.

5 Yıl olarak örnek verdim. Ayrıca burada Samsung'u savunan kimse Crucial'ın da kötü olduğunu savunmaz. Yani Samsung'un fanboy kitlesi Adata'dan az. Bunun sebebi de Samsung'un iyi bir marka olması. Adata gibi sıkıntılı bir markada istisna çıkanlar fanboy oluyor hemen. Kronik sorun süreğen sorundur kelime anlamıyla yani garanti sonrası da oluşabilir. Evet istisnalar var istisna üretimler olduğu çok açık ortada sen sorun yaşamamışsın ama yaşayan bir sürü insan var. Ayrıca Dünyadaki bütün SU650 ve 630 modelleri tek seride üretilmedi. İstisna seriler de olabilir. Adata alınır mı? Alınır. Ama mecbur değilseniz Crucial BX500 veya Samsung modellerine dönmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı