2200 TL monitör önerisi

@LaMorte Hocam madem bu kadar komik geldi, kullanıyorsunuz herhalde monitörü. Kullanmıyorsanız neye dayanarak yorumumun komik geldiğini öğreneyim. Çünkü aktif olarak solumda duruyor ve bir ay kadar ana monitörüm olarak kullandım. Kesinlikle ghosting sorunu var monitörün.
Hangi OverDrive ayarındasınız? RM-744'le karşılaştırarak böyle bir sonuca nasıl ulaşabilirsiniz anlamadım :D.

1633256518965.png

Bunun adı ghosting değil mi? Cihaz menüsünde OD yok. Response Time değiştirilebiliyor. Diğer ayarlarda da bu şekilde.
Response time değiştirdiğimde ghostingin tersi olan, blur busters tarafından corona olarak isimlendirilen durum söz konusu hale geliyor. Bunla gözle görmemek ise benim açımdan imkansız gibi oluyor. Eğer response time'ı mprt (en yüksek değer) yaparsam görüntü korkunç hale geliyor.
WhatsApp Image 2021-10-03 at 13.51.03.jpeg
WhatsApp Image 2021-10-03 at 13.51.21.jpeg

Fotoğraf bir super fast response, fotoğraf iki mprt response.

Buda ana monitörüm olan RM-744. 27" 1080p 144 Hz.
Ghostingin gerçekleştiği piksellerin boyuna bi ilk attığım fotoğrafta bakın bir de bunda. Bariz bir şekilde Dell S2422HG modelinde daha fazla ghosting var. Response Time (yada normal tabiriyle OD) açtığımdaysa görüntü berbat hale geliyor ve hareketli görüntülerde ghostingin beyaz versiyonu gerçekleşiyor. (Blur bustersın verdiği isimle corona)
1633259148463.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1179238
Bunun adı ghosting değil mi? Cihaz menüsünde OD yok. Response Time değiştirilebiliyor. Diğer ayarlarda da bu şekilde.
Response time değiştirdiğimde ghostingin tersi olan, blur busters tarafından corona olarak isimlendirilen durum söz konusu hale geliyor. Bunla gözle görmemek ise benim açımdan imkansız gibi oluyor. Eğer response time'ı mprt (en yüksek değer) yaparsam görüntü korkunç hale geliyor.
Eki Görüntüle 1179262Eki Görüntüle 1179263

Fotoğraf bir super fast response, fotoğraf iki mprt response.

Buda ana monitörüm olan RM-744. 27" 1080p 144 Hz.
Ghostingin gerçekleştiği piksellerin boyuna bi ilk attığım fotoğrafta bakın bir de bunda. Bariz bir şekilde Dell S2422HG modelinde daha fazla ghosting var. Response Time (yada normal tabiriyle OD) açtığımdaysa görüntü berbat hale geliyor ve hareketli görüntülerde ghostingin beyaz versiyonu gerçekleşiyor. (Blur bustersın verdiği isimle corona)
Eki Görüntüle 1179266
1)Ready yazdığında fotoğraf çekin

2)SuperFast bu monitörde kötü sonuç veriyor zaten, Faster veya Fast deneyin

3)Kare içine aldığınız yer smearing testi, VA panellerde doğal

4)BlurBusters Corona benzetmesi yapıyordu, o yazıyı daha önce okumuştum

1)Ready yazdığında fotoğraf çekin

2)SuperFast bu monitörde kötü sonuç veriyor zaten, Faster veya Fast deneyin

3)Kare içine aldığınız yer smearing testi, VA panellerde doğal

4)BlurBusters Corona benzetmesi yapıyordu, o yazıyı daha önce okumuştum
1) Ready yazmamasinin sebebi ikinci monitörüm olması. Ana ekran olarak isaretlemedim.

2) Faster diye bir şey yok. Fast var Super Fast var ve MPRT var. MPRT korkunç bir görüntü sunarken Super Fast'te ghostingin tersi, Fast'te ise ghosting oluyor.

3) Doğal olduğunu biliyorum, ghosting gerçekleştiği piksellerin büyüklüğüne bakın. 3 sırada da S2422HG daha uzun izlere sahip.

4) Bir ismi olmadığı için o yazıdan isim kullandım.
Dell S2422HG ghosting sorunu olan bir monitör. Aksi iddia edilemez.

Geri
Yukarı