22000TL laptop önerisi

Belli ki laptopu iş yerinde dışarıda vesaire kullanmak için alacaksınız. Bence burada kriter soğutma performansı olmalı. Zira tam fan hızında iş yerinizdekileri rahatsız edebilecek güçte ses çıkarır bu makineler. Soğutma performansında kullanılan bakır soğutma boruları kalitesi, sayısı, fan kalitesi ve fan sayısı bakımından en iyisi MSI'dır. ASUS Zephyrus modellerinde soğutmayı iyileştirmek amacıyla alt arka kısma yükseltme ekledi ama kanımca hâla MSI seviyesine yetişmiş değil. Ben bu modeli öneriyorum:
MSI GS75 Stealth 9SF-275XTR Intel Core i7 9750H 32GB 512GB SSD RTX2070 Freedos 17.3" FHD Taşınabilir Bilgisayar
Muadillerine kıyasla 3 fan taşıdığını belirtirim. Ufak bir undervolt işlemi ile mükemmel olur.
Teşekkür ederim hocam açıklayıcı bir cevap olmuş.
Yazmayın artık ya. Tabii ki masaüstü toplanır ama adama sanki "aptal seni" dermiş gibi her laptop başlığının altında aynı yorum.

Bazı kullanıcılar bilmediği için uyarmakta fayda var lakin siz de haklısınız tabii ki. Kimse kötü niyetle yorum yapmıyordur muhakkak karşıdakinin iyiliği için denilen şeyler. Tartışma çıkmasın yeter.
Hocam yanlış anlamayın ama meslek nedir?
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...qgcJUABbHqjrungViEU382jNDdRvaW7BoCH1sQAvD_BwE
Çözünürlük 1080P anladığım kadarıyla 2K veya 4K çözünürlük istemiyorsunuz.

Elektrik elektronik üzerine bir de yazılım var. 2K olabilir lakin 4K istemiyorum.
Önyargılarınızla sizi başbaşa bırakıyorum. Konu sahibini anlayabiliyorum çünkü ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum. Konuda hem oyun oynayıp hem ağır programlar çalıştıracağını söylemiş bu pekala günümüzde 6C 12T i7-9750H ile yapılabilir. Ancak uzun vadede iş parçacığı üzerine çalışan yazılımlar ve oyunlar daha fazla iş parçacığı çalıştırmak istediğinde uzun vadede darboğaza gidecek. Bu yüzden masaüstü önerdim ki zaten kendisinde de masaüstü bir sistem varmış. Benim anlamadığım konu sahibi ile gayet olumlu bir şekilde iletişim kurduğumuz halde siz neden beni yargılama zahmetine giriyorsunuz size mi kaldı? Konu sahibi ile aramda bir tartışma yok-benim ne demek istediğimi de çok iyi anlıyor bakarsanız mesajlarımı beğendiğini görebilirsiniz. Boş duyar kasmayın yeter.
Dipnot: Mesajda 9700K demişim. Uzun vadede en iyi çözüm masaüstü Ryzen 7-9 işlemciler.

Aman hocalarım, tartışmaya lüzum yok herkes birbirinin iyiliğini düşünüyor boşuna tatsızlık çıkmasın konuya dönecek olursak, fazla yüklü işlemler için bahsettiğim gibi halihazırda bir kasam var bunu portatif olabilmesi açısından alıyorum bir de hobiler falan mesela şehir dışına kasa götürülmüyor uçağa alınmıyor böyle bir cihaz hem iş yaptırır hem eğlence sağlar.

Son düzenleme:
İçindeki OCZ SSD hakkında:
Ama SSD değişme imkanı varsa her anlamda mükemmel bir seçim :)

Adam oyun oynamak istiyorum diyor siz Mac diyorsunuz :) BootCamp ile ne kadar stabil olur ve RTX2080 performansı verir mi? :)
RTX2080 öyle hemen eskimez. Bkz:1050Ti
Mühendislik yazılımları için demiştim.

Hocam kısmen haklısınız ama o bütçeye RTX Laptop daha mantıklı :)

Haklısınız fakat yıllarca ağır bir çanta taşıma yerine oldukça hafif ve şarj aleti de gülle gibi olmayan bir cihaz taşımak daha mantıklı gibi geliyor bana açıkçası. MacOS'in stabilitesi de cabası. Karar size kalmış. Hayırlı olsun şimdiden.

Haklısınız fakat yıllarca ağır bir çanta taşıma yerine oldukça hafif ve şarj aleti de gülle gibi olmayan bir cihaz taşımak daha mantıklı gibi geliyor bana açıkçası. MacOS'in stabilitesi de cabası. Karar size kalmış. Hayırlı olsun şimdiden.
Hocam alacağı cihaz 2008 model laptop ya da Lenovo Thinkpad değil. Taş çatlasa 2-3 KG bir cihaz zaten :D Ne bu öfke? Keza stabillik derken de Windows'tan bahsediyoruz Android 2.3'ten değil :D Apple fanboyusunuz bariz belli ama arkadaşa i5 9750H-RTX2070 kombini daha uygun. MacOS sistemler oyun için tasarlanmış sistemler değil.

Hocam alacağı cihaz 2008 model laptop ya da Lenovo Thinkpad değil. Taş çatlasa 2-3 KG bir cihaz zaten :D Ne bu öfke? Keza stabillik derken de Windows'tan bahsediyoruz Android 2.3'ten değil :D Apple fanboyusunuz bariz belli ama arkadaşa i5 9750H-RTX2070 kombini daha uygun. MacOS sistemler oyun için tasarlanmış sistemler değil.

Önyargılarınızla sizi başbaşa bırakıyorum. Konu sahibini anlayabiliyorum çünkü ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum. Konuda hem oyun oynayıp hem ağır programlar çalıştıracağını söylemiş bu pekala günümüzde 6C 12T i7-9750H ile yapılabilir. Ancak uzun vadede iş parçacığı üzerine çalışan yazılımlar ve oyunlar daha fazla iş parçacığı çalıştırmak istediğinde uzun vadede darboğaza gidecek. Bu yüzden masaüstü önerdim ki zaten kendisinde de masaüstü bir sistem varmış. Benim anlamadığım konu sahibi ile gayet olumlu bir şekilde iletişim kurduğumuz halde siz neden beni yargılama zahmetine giriyorsunuz size mi kaldı? Konu sahibi ile aramda bir tartışma yok-benim ne demek istediğimi de çok iyi anlıyor bakarsanız mesajlarımı beğendiğini görebilirsiniz. Boş duyar kasmayın yeter.
Dipnot: Mesajda 9700K demişim. Uzun vadede en iyi çözüm masaüstü Ryzen 7-9 işlemciler
Kötü niyetli söylediğini düşünmüyorum ama kaç yıldır aynı mesele. Dediğin gibi daha verimli olabilir ancak adı üstünde dizüstü. Başlık Laptoplara açıldığı için bu yorumlara tahammülüm kalmadı artık.

Kötü niyetli söylediğini düşünmüyorum ama kaç yıldır aynı mesele. Dediğin gibi daha verimli olabilir ancak adı üstünde dizüstü. Başlık laptoplara açıldığı için bu yorumlara tahammülüm kalmadı artık.

Haklısınız hocam. En iyisi göz yummak kötü niyetli bir hareket olmadığı sürece, ki dediğim gibi iyilik için hareket ediyorlar siz dolmuşsunuz. Boşverin. İyi akşamlar dilerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı