2200G RX 570 sistem Gears 5 performansı

Makaleler
21
Oyunun bugün Pass sahiplerine açılmasıyla birlikte oyunu indirdim. Performans biraz beklediğimin üzerindeydi, öncelikle 8 GB RAM'in bu oyuna en yüksek ayarlarda yetmediğini söyleyebilirim ayrıca VRAM'de sınırdaydı, ara ara takılmalar yaşadım sanırım VRAM yetmediği için oldu (ara ara 3.9 GB'a kadar ulaşmıştı). İşlemciye gelecek olursak ilerleyen bölümlerde sürekli darboğaz yaşadığımı söyleyebilirim yani bu oyunda biraz tökezledi ama fazla kötü değildi çünkü FPS 60'ın altına pek inmiyordu.

Gears5_2019_09_06_21_49_01_104.jpg
Gears5_2019_09_06_22_00_43_379.jpg
Gears5_2019_09_06_22_49_19_978.jpg

Grafikler başta her şey yüksek olduğu halde biraz kötüydü ama Ultra HD doku paketi indirince azıcık adam oldu. DX12 kaynaklı bazı sorunların hala devam ettiğini görüyorum örneğin; büyük yükleme sahnesi geldiği zaman RAM kullanımının uçması ardından büyük hızla geri düşmesi sorunu hala var. Tavsiyem 16 GB bellek kullanmanız yoksa büyük donmalar yaşayabilirsiniz.

Parça yeterliliği:

2200G İşlemci: 7/10
RX 570 4 GB Ekran kartı: 9/10

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak ettiğim için soruyorum. Online oyunlarda darboğaz mevcutken arkada Discord vs. kullandırmaya izin veriyor mu işlemci ? Bu arada güzel bir performans incelemesi olmuş, teşekkürler.

Bende de aynı sistemin 16 GB RAM'li olanı var oyunu açtığım da herşey normal FPS yükseklerde fakat oyun içi rastgele bir tuşa bastığımda veya fareyi hareket ettirdigimde oyun donuyor sadece bu sizce ne yapılabilir?
Not: Driverlar güncel.

@FalconPolat Şu anda performansı nasıl? 1600 ve 8GB RAM daha aldığın için soruyorum.

Şu an oynayamıyorum pass bittiği için ama FPS düşüşleri falan tamamen yok olmuştu.
Merak ettiğim için soruyorum. Online oyunlarda darboğaz mevcutken arkada Discord vs. kullandırmaya izin veriyor mu işlemci ? Bu arada güzel bir performans incelemesi olmuş, teşekkürler.

Zaten %100 CPU varken arkada program falan açılmamalı daha da beter olur.

Discord işlemci kullanmıyor, %1-2 civarı GPU kullanabiliyor onu da ayarlardan kapatabiliyorsun.

Eki Görüntüle 439103
Nasıl ya ? Eski bilgisayarımda ne zaman işlemci %90+ olunca discorddan sesim ya gitmiyordu ya da kesik kesik gidiyor ve geliyordu ve eminim ki işlemci kullanımı yüzündendi. İllaki GPU kullanıyordur ama işlemciyi arkada kullanıyor Discord. Bir yanlışınız olmasın ?

Nasıl ya ? Eski bilgisayarımda ne zaman işlemci %90+ olunca discorddan sesim ya gitmiyordu ya da kesik kesik gidiyor ve geliyordu ve eminim ki işlemci kullanımı yüzündendi. İllaki GPU kullanıyordur ama işlemciyi arkada kullanıyor Discord. Bir yanlışınız olmasın ?
Bilmiyorum dostum ben görmediğim için öyle söyledim yani oyunda vs. cpu kullanımlarına baktım %0,02 gibi komik bir rakam yazıyordu.

@FalconPolat şu anda performansı nasıl? 1600 ve 8GB RAM daha aldığın için soruyorum.

Tekrar pass aldım daha kapsamlı bir şekilde oyunu tekrar değerlendirebilirim ama konu açmayacağım sana benchmark sonuçlarını atarım.
@VanTuTıri.

2200G sonuçları :

Gears5_2019_09_07_22_13_37_937.jpg

1600 sonuçları :

Gears5_2019_09_16_21_53_52_661.jpg

Burada darboğaz gözükmüyor çünkü verdiği sahne ekran kartına yükleniyor. Oyunun hemen hemen her yerinde %100 CPU alıyordum 2200G de.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı