2250 TL Bütçeli Skylake Sistem

Barış Cantürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, iyi forumlar herkese.

Çoğunlukla Dota 2, bunun yanında gta v, farcry 4, cod ve bf4 tarzı güncel oyunları full hd oynamak için bir sistem toplamayı düşünüyorum. Elimde eski bir kasa var, parçaları onda toplamak istiyorum. Kafamda şekillenen sistem fotoda. Monitörün hdmi girişi olmasını istiyorum ps4 bağlamak için.

Sistemde beni düşündüren tek şey işlemci. Sizce sistemi ddr3 e çevirip daha güçlü amd bir işlemciye mi dönmeliyim?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    80,6 KB · Görüntüleme: 306
İşlemci şu anda bu segmentte bulabileceğiniz bütün AMD işlemcilerden daha güçlü, daha stabil bir işlemci. Sistemi DDR 3'e çevirmek güncelliğini daha fazla yiritmesine sebep olacaktır. Ayrıca anakartın başlığında 1333 MHz yazıyor. Sanırım siteden kaynaklanan bir yazım hatası, 2133 olacaktı. Eğer öyle değilse anakartı RAM'inizin çalışma frekansını destekleyecek biçimde değiştirmeniz lazım. Güç kaynağı olarak GTX 950'ye teorik olarak 400W yeterli gelse de pratikte bunu göremezsek diye garantiye almak daha mantıklı olacaktır. 500W bir PSU ile değiştirirseniz daha iyi olacaktır. Bunları anakartı H100M Pro-Vd yaparak sağladığınız tasarruf doğrultusunda değiştirebilirsiniz sanırım.

İşlemci kesinlikle yeterli olucak, fakat güç kaynağını 450W yapmanızı öneririm.

Teşekkürler önerini dikkate alıp biraz güç kaynağğı konusunda araştırma yapıcam

İşlemci şu anda bu segmentte bulabileceğiniz bütün AMD işlemcilerden daha güçlü, daha stabil bir işlemci. Sistemi DDR 3'e çevirmek güncelliğini daha fazla yiritmesine sebep olacaktır. Ayrıca anakartın başlığında 1333 MHz yazıyor. Sanırım siteden kaynaklanan bir yazım hatası, 2133 olacaktı. Eğer öyle değilse anakartı RAM'inizin çalışma frekansını destekleyecek biçimde değiştirmeniz lazım. Güç kaynağı olarak GTX 950'ye teorik olarak 400W yeterli gelse de pratikte bunu göremezsek diye garantiye almak daha mantıklı olacaktır. 500W bir PSU ile değiştirirseniz daha iyi olacaktır. Bunları anakartı H100M Pro-Vd yaparak sağladığınız tasarruf doğrultusunda değiştirebilirsiniz sanırım.

Evet sanırım siteden kaynaklanan bir hata anakart 2133 mhz. Peki yine 400 wattlık 80+ standartlarında bir PSU bunu biraz daha garantiye almış olur mu? Teşekkürler.

Bu uygun mudur sizce?
XIGMATEK - PRODUCT

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı