Çözüldü 22H2 OOBE çevrimdışı hesap nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

489798

Hectopat
Makaleler
26
Arkadaşlar elimde Windows 11 22H2 yazılı olan format USB'si var ve oobe ekranında Microsoft hesabını soruyor 21h2'de atlama yöntemi vardı ancak 22H2'de çalışmıyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebilirim? Yakın zamanda sıfırlama yapacağım ancak Microsoft hesabını sorsun istemiyorum.
@408157 @Recep Baltaş @Leon Dayı @yusuf6554 @Yener K. @alp15eren

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar elimde Windows 11 22H2 yazılı olan format USB'si var ve oobe ekranında Microsoft hesabını soruyor 21h2'de atlama yöntemi vardı ancak 22H2'de çalışmıyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebilirim? Yakın zamanda sıfırlama yapacağım ancak Microsoft hesabını sorsun istemiyorum.
@408157 @Recep Baltaş @Leon Dayı @yusuf6554 @Yener K. @alp15eren
Önce format atarken interneti tamamen kesin ve OOBE'ye kadar gelin. OOBE geldikten sonra direkt olarak Shift+F10 tuşlarına basarak CMD'yi açın. Sonra ise oobe\bypassnro komutunu girip Enter'a basın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bundan sonra sistem internet bağlantısını zorunlu kılmamalı. İnternetsiz olarak kurulumu bitirdikten sonra internete bağlanabilirsiniz. Sistem Microsoft hesabı istemeyecektir.

Bu yöntemi bizzat 22H2 22621 yapısında uyguladım ve başarıya ulaştım.
Önce format atarken interneti tamamen kesin ve Oobe'ye kadar gelin. Oobe geldikten sonra direkt olarak Shift+F10 tuşlarına basarak CMD'yi açın. Sonra ise oobe\bypassnro komutunu girip Enter'a basın. Bilgisayar yeniden başlayacaktır. Bundan sonra sistem internet bağlantısını zorunlu kılmamalı. İnternetsiz olarak kurulumu bitirdikten sonra internete bağlanabilirsiniz. Sistem Microsoft hesabı istemeyecektir.

Teşekkürler hocam.

Son düzenleme:
Dediğinizle aynı şey mi bilmiyorum ama Microsoft hesabınızı girmek istediği kısım gelince internet bağlantınızı kesin ve geri tuşuyla geri dönün, yerel hesap olarak açacaktır. Her zaman böyle yapıyorum.

Dediğinizle aynı şey mi bilmiyorum ama Microsoft hesabınızı girmek istediği kısım gelince internet bağlantınızı kesin ve geri tuşuyla geri dönün, yerel hesap olarak açacaktır.

Hocam 22H2'de hay aksi internet baglantinizi dogrulayamadik tarzı mesaj veriyor dediğinizi yapınca. 21h2'de böyle sorun yoktu.

Bir şey sormak istiyorum. Neden pek çok kişi Microsoft hesabı ile oturum açmaya bu kadar karşı? Ben Windows 8'den beri Microsoft hesabı ile oturum açıyorum. İnsan yemiyorlar korkmayın. Kapattığınız sürece bilgi de almıyorlar. Hatta avantajları var outlook mesajlarını direkt posta uygulamasından almak gibi. İnternete girmek için 2 saat uğraşmıyoruz. Niye herkes bu kadar karşı biri bana açıklayabilir mi?

Bir şey sormak istiyorum. Neden pek çok kişi Microsoft hesabı ile oturum açmaya bu kadar karşı? Ben Windows 8'den beri Microsoft hesabı ile oturum açıyorum. İnsan yemiyorlar korkmayın. Kapattığınız sürece bilgi de almıyorlar. Hatta avantajları var, Outlook mesajlarını direkt posta uygulamasından almak gibi. İnternete girmek için 2 saat uğraşmıyoruz. Niye herkes bu kadar karşı biri bana açıklayabilir mi?
Ben Microsoft hesabı ile oturum açmaya direkt olarak karşı değilim. Bazı karşı olduğum yönleri olsa da genel olarak karşı değilim. Ben Windows kurulumunda Microsoft hesabının zorlanmasına karşıyım. Çünkü Microsoft hesabı zorlanınca girdiğimiz hesabın e-posta adresinin ilk 5 harfi Windows kullanıcı adı oluyor. Değiştirmek de tam bir işkence. Bazen değiştirince sistemde sorun da çıkabiliyor, saçma sapan işler.

Bu nedenle ben Microsoft hesabı kullanacaksam bile kurulumu mutlaka yerel hesap ile yapıyorum. Kurulumdan sonra ise Microsoft hesabımı giriyorum, sorun kalmıyor.

Gerçi şu anda Microsoft hesabımı ana Windows hesabı olarak değil uygulama hesabı olarak kullanıyorum. Uygulama hesabı olarak kullanınca ayar eşitleme özellikleri hariç Microsoft hesabı gerektiren tüm özellikler kullanılabiliyor. Microsoft Store'dan ücretli uygulama indirilebiliyor, OneDrive ile dosya eşitlemesi kullanılabiliyor, hatta Windows Insider programına bile katılabiliyorsunuz. Ek olarak ana Windows hesabınız yerel hesap olarak kaldığı için şifre girmeden oturum açabiliyorsunuz. Direkt olarak bilgisayarınız açıldığı gibi masaüstü geliyor, bir daha şifre girmek zorunda kalmıyorsunuz. Microsoft hesabı kullanırken ise bu mümkün değil.

Ben Microsoft hesabı ile oturum açmaya direkt olarak karşı değilim. Bazı karşı olduğum yönleri olsa da genel olarak karşı değilim. Ben Windows kurulumunda Microsoft hesabının zorlanmasına karşıyım. Çünkü Microsoft hesabı zorlanınca girdiğimiz hesabın e-posta adresinin ilk 5 harfi Windows kullanıcı adı oluyor. Değiştirmek de tam bir işkence. Bazen değiştirince sistemde sorun da çıkabiliyor, saçma sapan işler.

Bu nedenle ben Microsoft hesabı kullanacaksam bile kurulumu mutlaka yerel hesap ile yapıyorum. Kurulumdan sonra ise Microsoft hesabımı giriyorum, sorun kalmıyor.

Gerçi şu anda Microsoft hesabımı ana Windows hesabı olarak değil uygulama hesabı olarak kullanıyorum. Uygulama hesabı olarak kullanınca ayar eşitleme özellikleri hariç Microsoft hesabı gerektiren tüm özellikler kullanılabiliyor. Microsoft Store'dan ücretli uygulama indirilebiliyor, OneDrive ile dosya eşitlemesi kullanılabiliyor, hatta Windows Insider programına bile katılabiliyorsunuz. Ek olarak ana Windows hesabınız yerel hesap olarak kaldığı için şifre girmeden oturum açabiliyorsunuz. Direkt olarak bilgisayarınız açıldığı gibi masaüstü geliyor, bir daha şifre girmek zorunda kalmıyorsunuz. Microsoft hesabı kullanırken ise bu mümkün değil.
O sorunla ben hiç karşılaşmadım. Ben Microsoft hesabı içinden hesap adımı istediğim ad yaptım. Hesabımj girince cihaz "Arda" diye gözüküyor oturum ekranında.

O sorunla ben hiç karşılaşmadım. Ben Microsoft hesabı içinden hesap adımı istediğim ad yaptım. Hesabımı girince cihaz "Arda" diye gözüküyor oturum ekranında.
Oturum ekranı değil, C:\Users altındaki kullanıcı adını kastediyorum. Programların neredeyse hepsi bu kullanıcı adını, yani hesap yerel kullanıcı adını baz alır. Denetim Masası'ndan değiştirdiğinizde sadece görünen isim değeri değişir. Fakat gerçek kullanıcı adınız değişmez. Mesela "Ahmet" koydunuz, sonradan Denetim Masası'ndan "Mehmet" yaptığınızda sadece görünen isim Mehmet olur. Ancak çoğu program Ahmet ismini kullanmaya devam eder.

Windows 10 ve 11, Microsoft hesabı ile yapılan kurulumlarda yerel profil kullanıcı adını e-posta adresinin ilk 5 harfi olarak belirliyor. E-posta adresiniz de saçma bir isme sahipse Windows hesabınız da o saçma isim ile oluşuyor. Değiştirmek ise dediğim gibi tam bir işkence.

O yüzden de Microsoft hesabı ile kurulum yapmaktan nefret ediyorum. Ancak kurulumdan sonra Microsoft hesabı kullanmak benim için hiç sorun değil.

Geri
Yukarı