2300 TL RAM İşlemci Anakart Kasa Tavsiyesi

Sebastiann

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni sistem dizmek istiyorum. Uzun süredir fakat bir türlü kısmet olmadı. En sonunda elime 2300 TL geçti ve sistemimi dizeyim dedim. Dizdiğim sistemin fotoğrafında da gördüğünüz gibi fiyatı geçiyor ve yanlış bilmiyorsam soğutma da almalıyım. Fiyatı performanstan fazla düşürmeden nasıl azaltabilirim veya uyumsuz parça var mı? Bir de bazı arkadaşlar 8 GB RAM yeterli diyor, fakat çoğu oyun 8 GB aştı. Lütfen ona göre cevap verin.
SİSTEM.png

Edit 1: Toplam fiyat gözükmüyor, 2335 TL.
Edit 2: 700W PSU'ya sahibim ve ekran kartım GTX 960. Fakat ileride en azından 1060 ya da 1070'e çıkarmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mehmetcan , o sisteme everest kasa ayvalık tostu vs 2 liralık kantin tostu gibi olmuş. CoolerMaster tercihimdir.

Ben böyle düşündüm kasa kırmızı ledli olsun dersiniz Aercool Aero 800 Alın, eğer mavi ledli kasalar hoşunuza gidiyorsa Dark N10 da çok güzel bir kasa. Ayrıca sizin topladığınız sistemdeki işlemci için stok işlemci soğutucusu gerekiyor
sadsd.png

Bende madem aynısı açılmış burdan sorayım elimde msi h110m gaming ana kart var 2133 mhz sizce buna intel core i7-6700 işlemciyi taksam sorun olur mu, overclock yapmakta sıkıntı çıkarır mı ? Bütçem 2500 bana da öneri yapar mısınız ? @dewilking birde kullandığım ana karta uygun mu sizin önerdiğiniz kasalar ?

Bende madem aynısı açılmış burdan sorayım elimde msi h110m gaming ana kart var 2133 mhz sizce buna intel core i7-6700 işlemciyi taksam sorun olur mu, overclock yapmakta sıkıntı çıkarır mı ? Bütçem 2500 bana da öneri yapar mısınız ? @dewilking birde kullandığım ana karta uygun mu sizin önerdiğiniz kasalar ?
H110 anakartla ve sonuna k ibaresi olmayan işlemcilerle overclock yapamazsınız ve anakartınız düşük bi anakart Msı H170 Gaming M3 alabilirsiniz

3200 MHz bellekler abartı olmuş, o kasa zaten olmamış. 16 GB bellek almanız sizin yararınıza olacaktır. Böyle bir şey oluşturdum. Kasada 2 adet fan bulunmakta. Ben ek olarak 1 tane daha ekledim yetersiz olabileceğini düşünerek. Bütçeyi azıcık aştı kusura bakmayın.
PC.png

@Qrtizon önerin için teşekkürler fiyatı aşması o kadar sıkıntı değil fakat benim sormak istediğim bu hangi site. Ben vatandan toplarsam daha mı pahalı olur ? Benimde 750w psum var yani bu kasada psu var mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı