2300TL telefon tavsiyesi

Bütçe
2300

EmirFatih

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 3 telefon arasında kaldım.
  • GM 20 Pro.
  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 9
Aslında Redmi Note 9 alacaktım. Ama 3 GB RAM olması fikirlerimi değiştirdi. Önerilerinizi bekliyorum.

Dediğiniz telefonlar hiç tercih edilesi değil. Şu telefonlardan birini ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Dediğiniz telefonlar hiç tercih edilesi değil. Şu telefonlardan birini ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edebilirsiniz.

Oppo ve M21 çok güzel telefonlar ama bütçemin üstünde. TCL'nin tasarımını pek beğenmedim ama kesin karar vermedim henüz. Huawei'de Google yasağı olduğundan tercih etmem.

Oppo ve M.21 çok güzel telefonlar ama bütçemin üstünde. TCL'nin tasarımını pek beğenmedim ama kesin karar vermedim henüz. Huawei'de Google yasağı olduğundan tercih etmem.

Hocam Huawei de haklısınız ancak M 21 bütçenize uygun. Note 8 ve Note 9 yerine M 21 daha mantıklı olacaktır. General Mobile'ı eleyin zaten.

Hocam Huawei de haklısınız ancak M 21 bütçenize uygun. Note 8 ve Note 9 yerine M 21 daha mantıklı olacaktır. General Mobile'ı eleyin zaten.
M21 ile Note 9 128gb'yi bir karşılaştırdığınızda hangisi mantıklı geliyor madem çıktım bütçemin üstüne o ikisinden birini alacağım.

M21 ile Note 9 128gb'yi bir karşılaştırdığınızda hangisi mantıklı geliyor madem çıktım bütçemin üstüne o ikisinden birini alacağım.
Donanımsal olarak zaten hocam yazmış, M21 daha üstün. Unutmamak gerekir ki M21, Note 9'dan yazılım ve arayüz konusunda katbekat daha üstün. Başta yazdığınız 3 telefonu da öneriyorum yani kısaca. GM'de saf Android var, bu bir sorun değil, kullanımda eskiklikler olabiliyor ama sorunsuzdur da. GM'in sıkıntısı anakartı. Üstündeki çipler, yarı iletkenler en uyduruğundan. Takılan kulaklığı bozan, bataryayı çabuk yiyen, hafıza kartını yakan cinsten malzemeler. M21, bütçenize tek geçilecek bir cihaz.

Donanımsal olarak zaten hocam yazmış, M.21 daha üstün. Unutmamak gerekir ki M.21, Note 9'dan yazılım ve arayüz konusunda katbekat daha üstün. Başta yazdığınız 3 telefonu da öneriyorum yani kısaca. Gm'de saf Android var, bu bir sorun değil, kullanımda eskiklikler olabiliyor ama sorunsuzdur da. Gm'in sıkıntısı anakartı. Üstündeki çipler, yarı iletkenler en uyduruğundan. Takılan kulaklığı bozan, bataryayı çabuk yiyen, hafıza kartını yakan cinsten malzemeler. M.21, bütçenize tek geçilecek bir cihaz.

Hocam Note 9'un 128 GB modeli nasıldır bellek olarak aynılar. Hem hafıza hem ekran boyutu olarak daha üstün. Sizin de yorumlarınızı dinlemek isterim.

Hocam Note 9'un 128 GB modeli nasıldır bellek olarak aynılar. Hem hafıza hem ekran boyutu olarak daha üstün. Sizin de yorumlarınızı dinlemek isterim.
Depolama olarak üstün bu bir artı elbet. Lakin günümüzde 3 GB RAM, günlük ihtiyaç sınırının altında kalan bir kapasite, bu sebeple alınmaz. Ekran boyutu demişsiniz, yalnızca boyuta bakmayınız. M21'de Super AMOLED panel varken bu Note 9'da IPS. Bunların ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca açıklayayım. AMOLED ekranlar telefonda yıllarca yalnız Samsung'da gördüğümüz bir ekrandı. Diğer tüm telefonlar, ki buna Apple da dahil, IPS kullanmaktaydılar. Masraflı ve üretiminin zor olmasından dolayı üst seviye Samsung'larda yer alan bu ekran artık giriş seviyelerine kadar karşımıza çıkıyor. AMOLED, pikselleri birim başına gönderdiği elektrik miktarıyla renkleri yansıtan bir teknoloji. Bu farkı canlı renkler görüntülerken, en belirgin olarak ise siyah bir ekranda deneyimlersiniz. Siyahı yoktur, sonsuzdur. O piksele ışık verilmediği için size gerçek siyahı sunar, diğer gerçek renkleri de. Yani ekran diye tek boyutunu kriter almak yanlış. İki telefon da aynı çözünürlüğe sahip, burada da M21 önde yani. Note 9 almayınız. Bu RAM ve bu yazılımla alınılacak bir telefon değil. Depolamaya ihtiyacınız var ise bunu bir hafıza kartı ile giderebilirsiniz ama RAM ekleyemezsiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı