24.000 TL grafik tasarım için laptop önerisi

Bütçe
24.000₺
Macbook zaten tasarım ve render için üretilmiş desek yeridir. Pildeyken bile güçten kaybetmeden uzun süreler yüksek performans sağlayan windows laptop bulmak imkansızken millet arabada giderken macbook ile video renderliyor. Tek sıkıntısı uygulamaların korsanlarını kullanamama olabilir sanırım.

Şunu da eklemek isterim 10 senelik macbooklar hala iş görecek durumdayken 10 senelik windows laptopların büyük bir kısmı çöpe atılmıştır. Ben hayatımda hiç apple ürünü kullanmadım. Bu forumda da 2-3 istisna dışında herkese normal PC önermişimdir fakat sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda Macbooktan başka seçenek kalmıyor. Şuna emin olabilirsiniz ki macbook bu fiyattaki bütün diğer laptoplardan daha uzun süre dayanacaktır (oyun performansını dışarıda tutuyorum). Ayrıca apple garantisi diğer bütün firmaların ( Lenovo, Asus, MSI vb.) hepsinden daha iyidir.
Çok teşekkürler hocam Macbook Pro alacağım sanırım 👍
Aldıktan sonra editlerim hatta burayı, ilginize teşekkürler 😊

@Pweck 16gb ram yapma durumum yok hocam, sizce 8gb ram yetermi, ileride arttırılamayacağı için herkes 16gb yapın diyor, ama bütçe yok. Son bir değerlendirme yapabilir misiniz 8gb ram için?

Son düzenleme:
Çok teşekkürler hocam Macbook Pro alacağım sanırım 👍
Aldıktan sonra editlerim hatta burayı, ilginize teşekkürler 😊

@Pweck 16gb ram yapma durumum yok hocam, sizce 8gb ram yetermi, ileride arttırılamayacağı için herkes 16gb yapın diyor, ama bütçe yok. Son bir değerlendirme yapabilir misiniz 8gb ram için?
Apple Z1240009K MacBook Air 13.3 inc M1 8CPU 7GPU 16GB 256GB Uzay Grisi Z1240009K Bu var hocam 16 GB olarak. Pro almaya çalışıyorsanız maalesef 16 yapamazsınız :/ 8GB yeter mi emin değilim.

Geri
Yukarı