24" 1080p ile 27" 1440p görüntü kalite farkı çok fazla olur mu?

Dalessandro

Kilopat
Mevcut olarak 24 inç 1080p bir monitöre sahibim. 1440p'ye geçmek istiyorum. Genelde hikaye oyunları oynuyorum. Evet ekran boyutu büyüyüp 24 inçten 27'ye çıkacak ve PPI değeri de fazla olacak. Ama fiyatlar bu kadar yüksekken Sizce "vaoov" dedirtecek kadar kalite farkı var mı bu iki çözünürlük arasında? Mağazalarda da stok videolar koydukları için bir şey anlayamadım. Her ikisini de kullanan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilirlerse çok memnun olurum.

Yaklasik 90 ppi vs 110 ppi gibi bir karsilastirmadan bahsediyoruz. Gozle gorulur bir fark vardir bence.
Ben de 32 inc ve 27 inc QHD modeller arasinda kaldim, fark vardir diye tahmin ediyorum.

Asla Online oyun oynamayacaksa mantıklı. 27 ekranla bir Valorant oynayayım dedim çok kötü oluyor onda bile.

Bende bir ara niyetlendin 27 pek hoşuma gitmedi dizi, film ve hikayeli oyun için 32 daha iyi oluyor. Valorant tarzı oyunlar için 24 inc 1080P'de kalmak daha mantıklı ve bu aralar 2K 27 inc monitörler gereksiz pahalı, IPS panel çok az varhep VA panel.

Yaklasik 90 ppi vs 110 ppi gibi bir karsilastirmadan bahsediyoruz. Gozle gorulur bir fark vardir bence.
Ben de 32 inc ve 27 inc QHD modeller arasinda kaldim, fark vardir diye tahmin ediyorum.
Ben de fark olduğunu düşündüğüm için konu açtım. Hem para vereceğiz hem de fps düşüşü yaşayacağız. Tüm bunlara değer mi bilemiyorum.

Geri
Yukarı