24" monitörde 1080P ve 1440P farkı olur mu?

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, elimde 24" 144Hz 1080P bir monitör var. Acaba 24" 75Hz 1440P bir monitöre geçersem çok kalite farkı olur mu? Olmayacaksa çünkü 144Hz'den 75Hz'e düşmek mantıksız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistemin 2K için uygun mu buna göre geçiş yapıp yapmamayı planlamalısın. İkinci husus ise rekabetçi oyunlar oynamıyorsan 60 FPS’den fazlası lükstür, çünkü bu Hz değeri fazlasıyla akıcı oynamak için yeterli. 1080P ile 2K arasında abartılacak bir fark olmasa da IPS paneller ile 2K, hikaye tabanlı oyunlarda seyir zevkini daha üst seviyeye çıkarıyor. Tamamen bunlara göre seçim yapmalısın.

Kalite farkı kesinlikle olur. Ama 144 Hz den feragat etmek istediğinizden emin misiniz, onda netleşmeniz lazım.
Bilmiyorum gerçekten.
Öncelikle sistemin 2K için uygun mu buna göre geçiş yapıp yapmamayı planlamalısın. İkinci husus ise rekabetçi oyunlar oynamıyorsan 60 FPS’den fazlası lükstür, çünkü bu Hz değeri fazlasıyla akıcı oynamak için yeterli. 1080P ile 2K arasında abartılacak bir fark olmasa da IPS paneller ile 2K, hikaye tabanlı oyunlarda seyir zevkini daha üst seviyeye çıkarıyor. Tamamen bunlara göre seçim yapmalısın.
GTX 1660 bir sistemim var 1440p 75hz için yeterli. Ama değmez herhalde. Çünkü 144hz baya iyi.

Dediğim gibi, LoL, CS, PUBG, CoD tarzı oyunlar oynuyorsan geçmen kötü olur ama hikaye tabanlı oyunlar için geçilebilir. Hatta rekabetçi oyunlar oynuyorsan tamamen gereksiz bir değişim olur. Çünkü bu tarz oyunlarda 144 Hz gerçekten fark yaratıyor.

Bilmiyorum gerçekten.

GTX 1660 bir sistemim var 1440p 75hz için yeterli. Ama değmez herhalde. Çünkü 144hz baya iyi.
Ya kardeşim gece gece insanların sabrını sınıyorsunuz vallahi.1660 ekran kartı ile 2k oyunmu oynanır canım kardeşim benim hiç gördünmü o kartla 2k oyun oynayan sen ? Hayır Bilgisayarın 2k oyuna uygun değil gidip 2k monitör alma elinde kalır üzülürsün.

Geri
Yukarı