24.50 TL'ye Hellblade: Senua's Sacrifice Alınır mı?

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Bu indirimlerde oyun alasım yoktu ama büyük boşluktayım. Çıktığından beri istek listemde duran; Hellblade: Senua's Sacrifice adlı oyuna yöneldim. Oyun hakkında yorumlar çok karışık. Derinliğinin olması benim için bir artı olur, oynanış çok karmaşık olmazsa da benim için artıdır, kombo az diye dert etmem. Bana oynanışta sıkıntı çıkarmasın, güzel bir hikaye derinliği olsun ve biraz da alt metin derinliği olsa yeter. Sizin görüşleriniz nelerdir?

@Onur Altuğ Sever Teşekkürler, sorduğum sorulara cevap olmadı pek. Güzel olup, ücretsiz olarak oynadığım çok oyun var. :)
Ortalama 250-300 oyun PC'de, 150-200 civarı oyun da konsollarda var ve şimdiye kadar satın aldığım neredeyse hiçbir oyun ücretsize düşmedi. Bu konuda hissiyatıma güveniyorum. :D

Oyunu birkaç bölüm izlemiştim, çok çizgisel ilerliyor ve dövüş sistemi basit gelmişti fakat hikaye derinliği güzel.

@Onur Altuğ Sever Tek tek yazamam şu an ama her güzel oyun bir gün ücretsiz oluyor. Siz kaçırmışsınızdır diye düşünüyorum. :) Doğrudan bir deneyim bekliyorum aslında. Sizin söylediğiniz çizgisellik, basit dövüş sistemi sorun değil benim için. İnteraktif bir film gibi de oynayabilirim, hiç dert etmem, yeter ki sanatsallık ve bir derinlik olsun. Yine de teşekkürler. Başkalarından da yorum bekleyeyim ben. Hala biraz vaktim var. :D

Bu indirimlerde oyun alasım yoktu ama büyük boşluktayım. Çıktığından beri istek listemde duran; Hellblade: Senua's Sacrifice adlı oyuna yöneldim. Oyun hakkında yorumlar çok karışık. Derinliğinin olması benim için bir artı olur, oynanış çok karmaşık olmazsa da benim için artıdır, kombo az diye dert etmem. Bana oynanışta sıkıntı çıkarmasın, güzel bir hikaye derinliği olsun ve biraz da alt metin derinliği olsa yeter. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Oyun, ön bilgilendirme yazısından tutun da hikayesine, save muhabbetine kadar etkileyici. "Save" kısmını araştırdıysanız etkilenmişsinizdir 🙂 Başka oyunda yok böyle bir şey. Grafikleri güzel, bulmaca tarzı bir oyun ama oyundan çok anlatımıyla ön planda. Oyun boyunca sürekli konuştuğun birileri var. Bu arada 7.1 kulaklık ile oynanması tavsiye ediliyor ön bilgilendirmede yine. Haberin olsun. Sadece o bahsettiğim ön bilgilendirme yazısını okursan alacağına eminim. Tek başıma zor oynadım oyunu.

edit: Türkçe dil desteği mevcut. Bu da çok güzel bir artı.

Konuyu açtığın akşam görmüştüm, hemen üye olup cevap yazayım demiştim ama onay işlemi varmış onu bekledim yazamadım. Eğer oynama süren 2 saati geçmediyse geri iade edip @bloodiron9 arkadaşın da dediği gibi 6TL'ye Gamepass Ultimate alarak oynayabilirsin. Nasıl istersen artık, sadece bir öneri.

Belki oynayıp bitirmişsindir ama ben yinede oynamayanlar için yazayım :D Oyun biraz bulmaca biraz savaş şeklinde ilerliyor ve oynanış süresi zaten kısa olduğu için sıkılmıyorsun gayet akıcı. Bu spoiler değil hatta tadınızın kaçmaması için bilmeniz gereken birşey diye düşünüyorum, elinize bulaşan bir lanet var ve her öldüğünüzde kolunuzdan yukarı doğru yayılıyor ve kafanıza ulaştığında tamamen ölüyorsunuz yani save'iniz siliniyor. Save muhabbetini öğrendikten sonra oyuna başlarken tırsıp normal zorlukta oynamıştım ama 4-5 kere falan ölmüştüm sadece. Savaş sisteminde odaklanma diye bir olay varmış onu kullanmadan bazı düşmanlara hasar veremiyorsun, bende onu bilmeden vurmaya çalışırken ölmüştüm 1-2 kere. 2 kere de labirent tarzı bir bölümde çıkışa kaçarken ölmüştüm o kadar. Grafikler güzel, hikaye de güzel. Gelelim benim en sevdiğim kısmına, atmosfer. Oyunun öyle bir atmosferi var ki oynadığım her saniye tüylerim diken dikendi. Görsel olarak atmosfer gayet güzel ama o arkaplandaki sesler o kadar iyi yansıtmış ki atmosferi, resmen bir ruh katmış oyuna. Kesinlikle kulaklıkla oynayın hatta imkanınız varsa 7.1 kulaklık ile oynayın. Oyunu bitirdikten sonra ana menüde Hellblade filmi diye bir seçenek var, oyunun yapım sürecini ve hikayenin görünmeyen detaylarını anlatıyor. İzlerseniz hikayeden aldığınız tat artacaktır, mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Oyun 7-8 saatlik güzel bir deneyim yaşatıyor, hikayeli oyun sevenler kesinlikle pişman olmazlar. Parasını gerçekten hakeden bir oyun ve de Türkçe altyazı desteği var, alın oynayın daha ne diyeyim :D

Son düzenleme:
@cihankurtulusov Yorumunuz için teşekkür ederim. Oyunu hiç açmadım henüz. İade etmeyi düşünmüyorum, oynadıktan sonra Steam kütüphanemde kalmasını istiyorum. Bahsettiğiniz kayıt sistemi ve oynanış tüyoları güzel oldu. Sanırım, seveceğim bir oyun olacak. Oyunun bedeline bakarsak çok çok bir şey beklemiyorum aslında, yine de şaşırtabilir beni belki. Benim oyun tarzım çoğu insan ile uymuyor. Oyunları çile çekmek için değil, keyif almak için oynuyorum. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı