24 ay taahhütlü interneti iptal ettirmek

ulpian

Nanopat
Katılım
11 Ekim 2021
Mesajlar
750
Çözümler
13
Çok zorluk çıkartacaklar gibi duruyor. Kablonet'in diğer firmalardan daha az kurnaz olduğunu düşünsem de 11 ay beklemem daha mantıklı. Hem TurkNet fiber internet'de getirebilir, merkezi bir yerde yaşıyorum. Aklımdaki tek soru yasalarda yazmasına rağmen ISS'lerin nasıl hala 24 ay taahhüt ile satış yapabildiği.
Öyle maalesef. Ama işin peşini bırakmazsanız hakkınızı alıyorsunuz.
THH ödetiyor diyorum sen ne diyorsun... Öyle bir ülkedeyiz ki kendi kanunlarını uygulayamıyor. THH bile seni haklı bulmazken daha ne diyorsun?

Çıkan tutarı zaten en başta icraya vs. düşmemek için sorgusuz sualsiz ödüyorsunuz. O ayrı. Yoksa suçsuzken suçlu yerine düşersiniz. Aboneliği borçsuz olarak sonlandırdıktan sonra THH'ye o günden sonra başvuracaksınız. Bu şekilde ödediğiniz tutarın 12 ay üstü için hesaplanan kısmının iadesini eksiksiz alırsınız. Ama siz haklarınızı bilmezseniz, usulden esastan bir haberseniz tabii baskın çıkarlar. Onların hukuk büroları bilmem kaç tane avukatları var. Hepsi tilki gibi kurnaz. Adına taahhüt cayma bedeli demezler zaten onun yerine indirim tutarı, aktivasyon bedeli, kurulum ücreti vs. derler hep. Öyle bir savunma yazarlar ki aklınız şaşar. Çevremde çok avukat tanıdığım var oradan biliyorum. Afedersiniz hani bir atasözü var ya; eşek olana semer vuran çok olur diye bildiniz mi? Heh işte bizim memlekette bu lafı hiç aklımızdan çıkartmamalıyız. Maalesef böyle... THH başvuru dilekçenizde ilgili bu maddeye atıf yapıp, emsal kararları gösterip öyle THH'ye başvurmuş olsaydınız karar lehinize çıkardı.

Her neyse. Eğer yine de kararın çıkması üzerinden çok zaman geçmediyse ödeme yapmış olsanız bile itiraz yoluna gidebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

revivality

Picopat
Katılım
21 Nisan 2022
Mesajlar
824
Çözümler
6
100 tl veriyorum aylık 13. ayımdayım
Gelen fatura üzerinde paketinin normal bedeli yazar. İndirimler sağlandıktan sonra ödediğin tutar 100 TL düşer. O indirim sağladıkları tutarı 13 ile çarparsan cayma bedelin ortaya çıkar.
Bazı firmalar cayma bedelini bu şekilde hesaplıyor.

Bazı firmalar ise kalan taahhatüt süreni fatura tutarınla çarpıp cayma bedeli çıkartır.
Her iki yöntem içinde vergiler hariç fiyat bunlar tabi ki.

İlgili operatörünün müşteri hizmetlerini arayarak net cayma bedelini öğrenebilirsin.
 
KS
KS
S

stcrypt

Centipat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
63
Turknet 480TL'sini karşılıyor. Belki düşünülebilir.
IMG_20220525_194009_1.jpg
 
Yukarı