24 Mbps internet 300 Kbps ile indiriyor

RuthlesSxd

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Merhaba, Opera'da ve diğer tarayıcılarda 13 MB'lık bir video 300-800 Kbps hızında iniyor. İnternetim 24Mbps bu sorunu nasıl çözerim?
Opera'yı tekrar kurdum ve netadapter repair de kullandım fakat düzelmedi.

1671221829345.png

1671222242204.png

Sadece sizin internet hızınız değil, indirmeye çalıştığınız dosya kaynağının upload hızı da önemli. Hem sizin download hızınızı hemde karşıdaki sunucunun upload hızını düşünürsek, ikisi arasında hangisi yavaş ise o hızda indirir.

Bir de kablosuz ile indirme yapıyor ve 2.4Ghz kullanıyorsanız mevcut modemler,kablosuz mouse,bluetooth bu frekansı kullandığı için trafik oluşturuyor. 5Ghz modem aldıktan sonra telefon,bilgisayar hepsinden denedim aldığım hız 35Mbps pakette 30 altına düşmüyor.

Sadece sizin internet hızınız değil, indirmeye çalıştığınız dosya kaynağının upload hızı da önemli. Hem sizin internetinizi düşünürsek hem de karşıdaki sunucunun upload hızını düşünürsek ikisi arasında yavaş olan hızda indirir.

İndirme gerçekleştiğin sunucudan kaynaklanıyor olabilir. Diğer sitelerden indirme yaparken yine bu hızlarda mı iniyor?

Şu an başka iki siteden de denedim aynı.

1671222839377.png

İnterneti aile halkı'da kulanıyor mu?

Hayır.

Bir de kablosuz ile indirme yapıyor ve 2.4GHz kullanıyorsanız mevcut modemler, kablosuz mouse, Bluetooth bu frekansı kullandığı için trafik oluşturuyor. 5GHz modem aldıktan sonra telefon, bilgisayar hepsinden denedim aldığım hız 35Mbps pakette 30 altına düşmüyor.

Kablolu ve 2.4 GHz.

Geri
Yukarı