24 Pinli kabloda biri sıkıntılı olursa sorun olur mu?

Caferistan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni PSU aldım ve 24 pinli anakart kablosunda şunu fark ettim.

Pinlerden biri sıkıntılı duruyor bu sorun olur mu? Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG20230214213853.jpg
    IMG20230214213853.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam dostum sağolasın.

+12VHPWR ekran kartı için yeterli mi? Yani sadece bu kablo bağlansa ekran kartına yeterli oluyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG20230214220957.jpg
    IMG20230214220957.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 15
@Caferistan iki ucu da 12VHPWR olan bir kablo sanırım, uçlarını iyi oturtursanız sorun olmaz.
Tamam dostum teşekkür ederim. Yani anladığım kadarıyla ekran kartı için bu tek kablo yeterli oluyor.
Dostum başka bir sorum daha olacak 24 pinli kabloyu anakarta bağlandıktan sonra anakart için başka bir güç bağlantısı gerekli olacak mı yoksa 24 pinli kablo yeterli olacak mi?

@Caferistan notumu düşeyim, bu 12vhpwr sadece şu an RTX 4000 ekran kartlarında kullanılıyor, diğer ekran kartları için geleneksel PCI-e 8 pin kablolar kullanılacak.

24 pin dışında anakarta CPU pin bağlantılarını yapacaksınız, 4+4 8 pinli bir yapısı var.

Tamam dostum sağ olasın. Bir sorum daha olacak kasam Dark Guardian ve kasa içinde fan kontrolcüsü var ve bu fan kontrolcüsüne kasaya ait dört adet RGB'li fan kabloları takılı LED kabloları da takılı vaziyette. Fan kontrolcüsünü anakarta bağlamak için 4 pinli kablo mevcut. Anakartım ARGB destekliyor. Şimdi sorum şu: Fan kontrolcüsünden gelen kabloyu anakartımda bulunan ARGB LED başlığına mı takacağım? Eğer ona takarsam LED'ler ve fanlar anakartın yönetiminde mi olacak?
RGB'li fanların anakartımın kontrolünde olsun istiyorum her LED aynı senkronize ve tempoya göre bir yansın istiyorum. Bağlantıları nasıl yapmam lazım?

@Caferistan RGB'ler oyle bağlanır ama fan hızları ondan anakarta bağlanmaz.

Fanlar önemli değil dostum önemli olan benim için LED'lerin aynı senkronize çalışması. Bu arada kasa RGB demişim ama kasadaki LED'ler de ARGB imiş. Şimdi ben Aura synic mi neydi o müziğin ritmine göre renk geçiştirme olayını yapmak istiyordum da o yüzden böyle detaylı soruyorum dostum yanlış yapmamak için. Hakkını helal et. Şimdi son olarak yanlış anlamadıysam fan kontrolcüsünden gelen kabloyu anakartta bulunan ARGB girişine takıyorum ve ARGB'li fanlar anakartın kontrolüne geçiyor değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG20230214235823.jpg
    IMG20230214235823.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı