24" ve 27" arasındaki fark fazla mıdır?

Merhaba. Aralarında köşeden köşeye yaklaşık 69-61 = 8 cm. lik bir fark vardır. Ama asıl fark bu monitör seçiminde, ona çok yakından bakıldığında çözünürlük (piksel) farkı olacağından ayni piksellerde ise 24" seçimi çok daha iyi olur, hem pikseli yakından seçmemek ve hem de göz sağlığı açısından. Masada yıllardır 18.5" LG flatron LED LCD monitör kulanıyorum, tam 1 mt. uzaktan bakarak. Kolay gelsin.

Monitörü 2K kullanmayacaksanız ve online/rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 27" bir monitör almak pek mantıklı olmaz. Hikayeli oyunlar oynuyor ve gündelik işlerle uğraşıyorsanız alınabilir fakat dediğim gibi, 2K kullanmayacaksanız pikeller konusunda kusurlar olabiliyor. İyi bir monitör seçiminde ekran kartını da hesaba katmak lazım.

Masanız 80cm genişliğe sahipse 27 60 ya da yakınsa 24. tecrube ile sabit. Tabii ki 2K olması gerektiğini herkes savunur ama bu uzaklıklarda 1080p gayet iyidir. 2KDE bu mesafeler 5-10cm kısaltılabilir.

Evet masamın uzunluğu 110 cm teşekkürler cevap için. 27 inç almaya sıcak bakıyorum
Eğer uzaktan bakacaksanız 27 inc ama FPS tarzı oyunlar oynayacaksanız ve yakın duracaksanız 24 inc. Ben 27 inc kullanıyorum ve FPS oyunlarında rahatça oynuyorum ama yakınıma çekip oynadığımda radar tarzı şeylere bakamıyorum.

Evet bakacağım mesafe 80-90 cm arası teşekkürler.
Monitörü 2K kullanmayacaksanız ve online/rekabetçi oyunlar oynuyorsanız 27" bir monitör almak pek mantıklı olmaz. Hikayeli oyunlar oynuyor ve gündelik işlerle uğraşıyorsanız alınabilir fakat dediğim gibi, 2K kullanmayacaksanız pikeller konusunda kusurlar olabiliyor. İyi bir monitör seçiminde ekran kartını da hesaba katmak lazım.

Teşekkürler cevabınız için daha çok simulasyon oyunları için kullanacağım ETS 2 veya City Car Driving gibi oyunlarda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı