27 inç vs 24 inç arasındaki fark

İyi bir seçenek. Ancak yüksekliği ayarlanmıyor ve pivot modu yok. (Benim attığım Acer'da da yok ama o 144Hz) Ayrıca 60Hz.

VA panel ve 24 inç kullanırım diyorsanız bunu öneririm. Cidden fiyatına göre oldukça iyi özellikler sunuyor.
AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Anladım. Pivot özelliği çok da önemli değil tabi. Yükseklik ayarlaması olmaması kötü. Seçenek olarak dursun aklımızda. Ama güzel bir monitöre benziyor yine de. 144 HZ olması da çok mühim değil gibi. Peki bu 16:9 ekranı daraltıyor mu üstten? Videoda kötü görünmüyor.

Anladım. Pivot özelliği çok da önemli değil tabi. Yükseklik ayarlaması olmaması kötü. Seçenek olarak dursun aklımızda. Ama güzel bir monitöre benziyor yine de. 144 HZ olması da çok mühim değil gibi. Peki bu 16:9 ekranı daraltıyor mu üstten? Videoda kötü görünmüyor.
16:9 normal, 21:9 olanlar geniş oluyor. Sorunuzu yanlış anlamadıysam şunu soruyorsunuz.
images%20(7).jpeg

Evet bu durum. 16:9 daha uygun evet. Bu arada üstteki bahsedilen monitörde G sync Freesync özellikleri yokmuş.
Viewsonic olan model.
Ha bu arada. 60 cm mesafeden 27 inçin pikselleri rahatsız etmez. Ayrıca pek oyun oynamıyorsanız FreeSync ya da G-Sync'e ihtiyaç duymayacaksınız pek. Size bana kalırsa 27 inç 75 Hz yeterli olacaktır. Bu model işinizi rahatlıkla görür. Ayrıca IPS. (Kafanıza yatmadı sanırım TN [emoji4])
Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Fiyatı

Ha bu arada. 60 cm mesafeden 27 inçin pikselleri rahatsız etmez. Ayrıca pek oyun oynamıyorsanız FreeSync ya da G-Sync'e ihtiyaç duymayacaksınız pek. Size bana kalırsa 27 inç 75 Hz yeterli olacaktır. Bu model işinizi rahatlıkla görür. Ayrıca IPS. (Kafanıza yatmadı sanırım TN [emoji4])
Dell SE2717H 27 '' 6ms 75Hz FreeSync (HDMI+ VGA) IPS Oyuncu Fiyatı
Evet bu da olabilir tabi. ama dediğim gibi hep Samsung kullandığım için diğer markalar korkutucu geliyor biraz :) TN olmasını istememde çok da belirgin bir neden yok. Sadece açı değişikliklerinde renk bozulmaları olur/olmaz muhabbeti ve Ghosting denen hareketli sahnelerdeki gölgelenmeler üzerindeki yorumlar fikir belirlememde yardımcı olan unsurlar. TN panel bir monitör kullanıyorum ama çok da rahatsız edici bir durum görmedim. Ama yine de almışken IPS olsun istedim :)

Evet bu da olabilir tabi. ama dediğim gibi hep Samsung kullandığım için diğer markalar korkutucu geliyor biraz :) TN olmasını istememde çok da belirgin bir neden yok. Sadece açı değişikliklerinde renk bozulmaları olur/olmaz muhabbeti ve Ghosting denen hareketli sahnelerdeki gölgelenmeler üzerindeki yorumlar fikir belirlememde yardımcı olan unsurlar. TN panel bir monitör kullanıyorum ama çok da rahatsız edici bir durum görmedim. Ama yine de almışken IPS olsun istedim :)
Eğer Samsung derken bundan bahsediyorsanız bu IPS değil TN [emoji3526]

Genelde IPS panel tavsiye ediliyor.
Samsung LU28E590DS/UF 28"

Evet onu fark ettim az önceki mesajlardan birinde de yazdım hatta. Ama yine de iyi bir monitör gibi. Yani onu kastetmedim.
Bana kalırsa üç model de alınabilir. Samsung'un 4K olması iyi fakat görüntüsü biraz kaba geldi bana. ViewSonic ise 2K IPS ve tasarım olarak fena değil. Dell ise 1080p fakat fiyat olarak en uygunu ve IPS. En çok aklınıza yatan hangisi ise onu tercih edebilirsiniz.

Bana kalırsa üç model de alınabilir. Samsung'un 4K olması iyi fakat görüntüsü biraz kaba geldi bana. ViewSonic ise 2K IPS ve tasarım olarak fena değil. Dell ise 1080p fakat fiyat olarak en uygunu ve IPS. En çok aklınıza yatan hangisi ise onu tercih edebilirsiniz.
Benim için de öncelik sırası bu. Samsung almazsam ViewSonic olabilir gibi. Tasarımı daha güzel. Bu videoyu da ekleyelim tam olsun :) Bu farklı mı yoksa bizim bahsettiğimizden?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım farklı :)
SAMSUNG 28" LU28D590DS /UF
Bizim bahsettiğimiz bu sanırım :
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı