27 inç vs 24 inç arasındaki fark

Acaba pikseller gözüme çarpar mı? Aynı modelin 24" olanını mı almalıyım.
Hocam öncelikle bir şeyi merak ettim ama. Bu 27 alınca pikseller gözüme batar konusunu kim çıkartıyor? Yok böyle bir şey çünkü. CRT tüplü monitör mü bu?

@Oreki ve @TwoBee sana bunun hakkında daha detaylı yorum yapabilir ve alternatifler sunar.

27 bana her zaman en ideali gelmiştir. Ama dediğim gibi olay biraz alışmakta. Mesela bir arkadaşım 24 kullanıyor. Ben açıkçası alışmakta biraz zorlanıyorum. Daha dar bir oyun alanıymış gibi gelmeye başlıyor:) Ama alışırsan mutlaka kullanırsın. Tavsiyem 27'den yana.
Oyun için idealdir sanırım ama ben oyun oynamıyorum pek. Bence geniş olması daha iyi. En azından ekranın bir yarısında farklı bir şey açık dururken diğer yarısında film izleyebilirim. Ya da bazen altyazı sorunları olduğunda düzeltmeler yapabilirim. O yüzden 27 ile 32 arasında bir monitör olmadığı için karar vermekte zorluk çekiyorum. :)
Yakında kullanılacaksa 24, uzaktan kullanılacaksa 27 inç tavsiye ederim.
Monitörle aramda 65 CM mesafe var , o yüzden 27 ya da 32 istiyorum.
Selamlar hocam, 27" 1080p olarak şu modeli gözüme kestirdim.
PHILIPS 27" 276E9QJAB 5Ms IPS FreeSync Dp Port Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

Acaba pikseller gözüme çarpar mı? Aynı modelin 24" olanını mı almalıyım.

Benim için önemli olan göz sağlığım, uzun süre webde geziniyorum ve ders videoları izliyorum. Bu yüzden bu monitörü seçtim. Farklı öneriniz varsa alabilirim.

Teşekkürler.
Benim için de sorun göz maalesef. Uzun süre CRT monitör ile haşır neşir olunca gözler bayağı gitti benim. Bir de o monitör 19 inç olunca.
Ben de geçen gün şu monitöre gidip baktım mağazada ama TN panel olduğunu görünce biraz kararsızlık yaşadım. Genelde IPS panel tavsiye ediliyor.
Samsung LU28E590DS/UF 28"

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de geçen gün şu monitöre gidip baktım mağazada ama TN panel olduğunu görünce biraz kararsızlık yaşadım. Genelde IPS panel tavsiye ediliyor.
Samsung LU28E590DS/UF 28"
Ya ben de TN kullanmaktayım ama öyle IPS ile arasında aman aman bir fark göremedim. (Eski laptobum IPS idi.)
Var elbette ancak sırf TN diye vazgeçilecek kadar değil bana kalırsa.

Bu nasıl peki? Doğrusu Samsung dışında başka monitör kullanmadığım için tümüne yabancıyım.
Viewsonic VX2778-SMHD 27 2K
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu nasıl peki? Doğrusu Samsung dışında başka monitör kullanmadığım için tümüne yabancıyım.
Viewsonic VX2778-SMHD 27 2K
İyi bir seçenek. Ancak yüksekliği ayarlanmıyor ve pivot modu yok. (Benim attığım Acer'da da yok ama o 144Hz) Ayrıca 60Hz.

VA panel ve 24 inç kullanırım diyorsanız bunu öneririm. Cidden fiyatına göre oldukça iyi özellikler sunuyor.
AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı