24" veya 27" 144Hz Monitör Tavsiyesi

Hocam monitör uzun süre değiştirilmeyen bir donanım olduğu için ileriye dönük olmasını istiyorum. Hatta 2K'yı da bu yüzden yazdım ilk mesajıma belki 1 yıl idare ederim diye, zaten oyunu ayda 1-2 kez oynuyorum daha çok film izliyorum. Akıcı ve kaliteli bir görüntü istiyorum. Hatta IPS'lere bile kafam yatmaya başladı ufaktan. Çok kararsızım. Gösterdiğiniz monitör de gayet güzel bu arada ama şu an kafamda olgunlaşma sürecinde fikirler. Bakalım sonu neyle bitecek:)
Küçük bir ekleme, bütçeyi 2500'e çekme imkanım da olabilir.
Hocam o zaman Dell S2417DG'e yönelebilirsiniz daha büyük modeller isterseniz öneririm.

Ekrandaki yırtılmaları önleyen teknolojiden mahrum kalıyorsunuz, o kadar da mühim bir şey değil ama olsa daha iyi olurdu. NVIDIA tarafında ise GSync monitörler var ama onlar da çok pahalı.
Anladım çok da önemsiz bir özellik değilmiş araştırdığım kadarı ile ama dediğiniz gibi biraz da pahalı. IPS ekranlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anladım çok da önemsiz bir özellik değilmiş araştırdığım kadarı ile ama dediğiniz gibi biraz da pahalı. IPS ekranlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Film, dizi filan izleyip tek kişilik oyunlar oynayacaksanız en iyisi IPS monitördür. Ama hem CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynayıp hem de film, dizi filan izleyecekseniz 144Hz VA monitör daha iyi bir tercih olur. TN paneli direk boşverin.

Film, dizi filan izleyip tek kişilik oyunlar oynayacaksanız en iyisi IPS monitördür. Ama hem CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynayıp hem de film, dizi filan izleyecekseniz 144Hz VA monitör daha iyi bir tercih olur. TN paneli direk boşverin.
Benim de düşüncem böyleydi. TN’yi boşverdim ama IPS’e kapalı değilim. Mesela IPS alıp 5ms gecikmelere çıksam çok büyük fark olur mu? Şu anda 2ms bir monitör kullanıyorum.

Son merak ettiğim şeyi de sorayım yukarda sordum ama pek bu noktaya cevap gelmedi, 27” 1080P nasıl görünüyor bunu çok merak ediyorum. Kullanan varsa yorumlayabilir mi? 27 full hd ile olmaz pikselleri sayılıyor, en az 2K olmalı diyen de var; çok güzel çok memnunum öyle piksel sayma falan yok diyen de. Bu bilgilere göre seçimimi daraltıyorum.

Benim de düşüncem böyleydi. TN’yi boşverdim ama IPS’e kapalı değilim. Mesela IPS alıp 5ms gecikmelere çıksam çok büyük fark olur mu? Şu anda 2ms bir monitör kullanıyorum.

Son merak ettiğim şeyi de sorayım yukarda sordum ama pek bu noktaya cevap gelmedi, 27” 1080P nasıl görünüyor bunu çok merak ediyorum. Kullanan varsa yorumlayabilir mi? 27 full hd ile olmaz pikselleri sayılıyor, en az 2K olmalı diyen de var; çok güzel çok memnunum öyle piksel sayma falan yok diyen de. Bu bilgilere göre seçimimi daraltıyorum.

Ne kadar uzaklık var monitörle aranızda kullanımda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı