24" veya 27" 144Hz Monitör Tavsiyesi

Bu söylediğiniz kriterdeki monitörler sizin bütçenize uygun değil ne yazık ki.
Eğer mesafenizi uygun şekilde ayarlarsanız 27' monitör ile daha çok keyif alırsınız.

Bu linkteki ürün sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. Bu ürünü kullanma imkanım oldu ve 1080P çözünürlük 27' bir monitörde gayet iyi duruyor, herhangi bir pikselleşme söz konusu değil.

Bu linkteki monitörü satın alıyorum o zaman. ( SAMSUNG LC27FG73FQMXUF )

Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Monitör geldi.

Ben bu zamana kadar 60Hz ile sürünüyormuşum. Mouse resmen destan yazmaya, kaymak gibi akmaya başladı.

Ne yazık ki bir tane ölü piksel tespit ettim ve iade edeceğim. Ayrıca monitörün her tarafı aynı siyahlıkta değil. Kenarlar ve köşelerde daha beyaz alanlar mecvut. Garip bir tecrübe. Sanırım bana anormal bir ürün denk geldi ya da model zaten böyle garip bilemiyorum.

Curved monitörlerde normal mi acaba kenarların daha beyaz (ışıklı) olması? Ekranı büktükleri için normal karşılanmalı mı emin değilim. Tamamıyla siyah ekran olduğunda sırıtıyor yalnızca.

Bir de gayet pikseller görünüyor 1080P - 27" ikilisinde. Elbet mesafe ile ilgili fakat monitör ile arama 27"in hakettiği mesafeleri koyduğumda ise zaten 24 inch etkisi yaratıyorsunuz ister istemez.

Zaten iade edeceğim için 2K ve 27" inch düşünmeye başladım oyun oynamadan GTX760 ile yalnızca film izleyebilir miyim kartın gücü yeter mi bilmiyorum, aydınlatan olursa sevinirim.

Oyun işinden artık vazgeçtiğim için IPS bakayım dedim ama onun da 144Hz'si yok. Bu kaymak gibi akma işinden sonra 144Hz işinden de asla vazgeçmek istemiyorum (1ms olayının çok bir etkisi yokmuş asıl kral olan tazeleme hızıymış bana göre)

İşin özeti bana göre olan monitör aslında IPS, 2K ve en az 100hz ve üstü olan bir monitör ama buna ne kartım yeter ne bütçem. Zaten bu kadar tazeleme hızı olan bir ürün de görmedim IPS olarak.

Gerçekçi ihtiyacım şu şekilde güncellendi: VA FHD 24" 144Hz (aldığım modelin 23.5 olanını alabilirim), veya VA 2K 27" 144Hz (eğer kartım film izlemeye kartım yeterse bu ikinci seçenek tercihimdir. -kart seneye yükseltilecek)

Yeni bütçe: Max. 3750

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı