24" veya 27" 144Hz Monitör Tavsiyesi

Ben bu mesafeyi 23" monitörüm için verdim. Muhtemelen 27" olursa bu mesafe otomatik olarak artar. Çünkü aynı mesafede kalırsam görüş açısı daralacağı için, daha fazla görebilmek adına geriye doğru gideceğim veya daha mantıklısı monitörü masanın daha da arkasında konumlandıracağım.

27" için ideal mesafe ne kadar?

Ben bu mesafeyi 23" monitörüm için verdim. Muhtemelen 27" olursa bu mesafe otomatik olarak artar. Çünkü aynı mesafede kalırsam görüş açısı daralacağı için, daha fazla görebilmek adına geriye doğru gideceğim veya daha mantıklısı monitörü masanın daha da arkasında konumlandıracağım.

27" için ideal mesafe ne kadar?

80-120 cm arası ideal denemelerime göre.

Mesafe işi basit.

Zaten 27'i 23inch kullanır gibi kullanamayacağım aşikar. Şimdiki monitörümü 80-90 cm mesafe olacak şekilde ayarladım ve 27'yi tahayyül ettim fena olmaz gibi.

Yani işin özeti açıkçası gönlüm 27"den yana geçiyor, film izlerken falan epey güzel olur gibi düşündüm ama "etme, eyleme, gereksiz olur, pikselleri kocaman olur, kalitesi düşer!" derseniz aynı Samsung'un 24"lüğüne geçerim.

27" Samsung LC27FG73FQMXUF 27" 1ms (2xHDMI+Display) Full HD Fiyatı

24" Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı
(Başka seçeneklere de açığım hala)

Son düzenleme:
Ben de halen para biriktiriyorum az kaldı alıcam 1-2 haftaya 27 inç bir monitör. Pikselde bakış açısında onda bunda bi sorun yaşamadım denemelerimde. MSI MAG27 ya da C27FG73 en mantıklı seçenekler bu bütçe ile.

Şöyle bir merakım var: 27 inch 2K 144Hz bir monitör için, günlük işler ve en fazla film etkinliği için GTX760 hiçbir şekilde yetmez mi? Ekran kartı saçmalar mı ne olur mesela bu kombinasyonda?
Biliyorum kart eski bir kart ama seneye güncelleyeceğim. Oyun oynanmayacak yalnızca günlük işler ve film. Ama monitörü en az 6-7 yıl güncellemem. 2K'yı rahatlıkla kaldıran bir kart aldığım zaman ise 1080P kullanmak zorunda kalmak üzer. Ne diyorsunuz hiçbir şekilde bu kartın o monitörü idare etme şansı yok mu? @16986 @Oreki

Günlük işler ve film için yeterli olur. Oyun olarak da CS:GO, LoL ve eski oyunları oynayıp vakit geçirebilirsiniz. İleride ekran kartınızı değiştirecekseniz 27" 2K monitör daha iyi bir tercih olur.

@tortorella
Zaten muhtemelen 7 yıl içinde 2K düşük bir çözünürlük olacaktır tahminimce. Bence şu anki monitörün o kadar kötü değilse şu ekran kartı fiyatları artmadan RX 580 alıp yoluna devam et bence.
Yani ben öyle yapardım burdakilere de sormak gerek.

27 inch 2K 144Hz bir monitör
Bu söylediğiniz kriterdeki monitörler sizin bütçenize uygun değil ne yazık ki.
Eğer mesafenizi uygun şekilde ayarlarsanız 27' monitör ile daha çok keyif alırsınız.
Bu linkteki ürün sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. Bu ürünü kullanma imkanım oldu ve 1080P çözünürlük 27' bir monitörde gayet iyi duruyor, herhangi bir pikselleşme söz konusu değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı