240 FPS alınmasa da 240 Hz monitör alınır mı?

mrcn0151

Decapat
Daha fazla  
AOC 24G2zu modeli satın alacağım 240 Hz 0.5 ms ama sorum şu PC oynadıgım oyunlarda 240 FPS vermiyor Max 200 FPS. Şimdi monitörde FreeSync var ekran kartım da destekliyor ona göre akıcılığını sağlar mı? 180 Hz falan almak daha mı mantıklı mantıken yardımcı olur musunuz? Not: Valorant için kullanacağım genellikle.

Fiyat uygunsa evet alınır, neden alınmasın? İleride işlemcini değiştirdiğin zaman meyvesini yersin. Ayriyetten Valorant için çok yüksek bir işlemci almana da gerek yok zaten.

Şöyle özetliyelim, diyelim indirimli bir fiyata uygun bir monitör buldunuz ve 240 HZ özelliği var, ama sizin sisteminiz 240 FPS aşmıyor diye almamanın bir mantığı yok. Alacağınız monitör HZ özelliği dışında da iyi bir monitörse tabiki alınabilir.

240Hz sadece oyunlarda değil masaüstünde, internette gezinmeyi de daha akıcı hale getirdiği için daha keyifli olur. 144Hz ile 240 arasında aman aman fark var mı dersen, ben açıkçası göremedim. Kendim 144 kullanıyorum, arkadaşımda 240 var, evine gittiğimde o 240Hz olduğunu söyleyene kadar 144Hz sanıyordum açıkçası. Elbette fark var ancak sırf 240 olsun diye bütçenizi zorluyorsanız gerek olduğunu düşünmüyorum, 144Hz'de hala gayet yeterli.

Hocam dandik laptop kullanıp 165 Hz monitör alan birisi olarak şöyle söyleyeyim, başta 120 Hz kullandım ve asla hiçbir oyunda 120 FPS almadım akıcı gözükmesi içinmin 90 100 FPS gerekiyordu şimdi kasa aldım 165 kullanıyorum yine bazı oyunlarda 165 alamıyorum ama FPS'i en kötü 100 120 yaptığım zaman akıcı geliyor, 240'da ise tahminlerime göre 190 200 FPS akıcı gözükmesini sağlar.

Yorumlarınız için teşekkürler forumda gezerken monitör önerisi olarak şöyle bir monitör de önermişler

Sizce bunu mu alayım yoksa.

Bunu mu?

24G2ZU'dan uzak dur aldım çok pişmanım, panel ayrımını iyi yap TN mi IPS mi doğru karar vermen gerek.

TN Panelde tavsiye edeceğim tek marka BenQ

Yeni konular

Geri
Yukarı