240 GB SSD Mi 1 TB Harddisk Mi ?

240 GB SSD Mi ? 1 TB Harddisk Mi ?

• 240 GB SSD

• 1 TB Harddisk

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

legatus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 hafta içinde 3000 tl'ye sistem toplayacağım. Bütçem kredi kartı limiti kadar olduğundan arttıramıyorum. Ya 1 TB wd blue alacağım. ya da 240 GB SSD alacağım.
harici 3 TB harddiskim olduğundan pc içinde depolamaya çok da ihtiyacım yok. 120 GB SSD ve 1 TB HDD alsam gta 5 gibi oyunları SSD'ye kuramam. 240 gb sistem için yeterli olur gibi ama karar veremedim. 240 gb ssd alıp ileride 1 tb harddisk'le takviye de edebilirim ya da en baştan 1 TB harddisk alıp SSD almam. sizce nasıl yapayım ?

Kaç tane oyun oynayacaksan ona göre değişir. Mesela ben sadece NBA 2k15 oynuyorum, tek 120 GB'lık SSD yetiyor. Eğer 3-4 tane oyun oynuyorsan 240 GB alan senin için sıkıntı olabilir. Hariciye oyun kuracak değilsin sonuçta, kısa zamanda takviye düşünmüyorsan 1 TB daha uygun.

3000 TL'ye toplayacağın sistem için 250 GB SSD aşırı lüks olur. 120 GB SSD alıp kalan parayı diğer bileşenlere yatır. Zaten 240 GB SSD alsan bile 3-4 oyun yükledikten sonra dolacak.

Oyunları SSD'ye yüklemeye gerek yok loading kısımlarında biraz beklemenin zararı olmaz.
Bence 120 Gb SSD'ye sistem ve programları kurup 1 Tb HDD de alınabilir.

Ben oyumu HDD'ye veriyorum. 3TB harici HDD olsa da buna oyunlarını kuramazsın. Öncelik HDD'ye olmalı. HDD'yi biçimlerken C: diskini 120 GB yaparsın ve SSD'ye geçerken 120 GB'lık bölümü klonlarsın.

Ben oyumu HDD'ye veriyorum. 3TB harici HDD olsa da buna oyunlarını kuramazsın. Öncelik HDD'ye olmalı. HDD'yi biçimlerken C: diskini 120 GB yaparsın ve SSD'ye geçerken 120 GB'lık bölümü klonlarsın.
Oyunları kurabilir ona.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı