240 GB SSD Önerisi

Prime576

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sistemimdeki HDD yavaş olduğu için yeni bir SSD almaya karar verdim. Fiyat olarak 350 TL civarı bir fiyat arıyorum, ileride tekrar tekrar uğraşmamak için de 240 GB almayı planlıyorum. Beni uzun süre iade edecek model önerilerinizi açığım.

Öncelikle merhaba, sistemimdeki HDD yavaş olduğu için yeni bir SSD almaya karar verdim. Fiyat olarak 350 TL civarı bir fiyat arıyorum, ileride tekrar tekrar uğraşmamak için de 240 GB almayı planlıyorum. Beni uzun süre iade edecek model önerilerinizi açığım.

Açıkçası Samsung'un diskleri okuma-yazma oranına en çok yetişen SSD'ler. Samsung'lara göz atın derim. Hem ayar çekme yazılımı da vardır.

O fiyata samsung bazında 850 EVO 120 GB önerim olacaktır. Pahalı ama, kaliteli. ;)

120 GB çok yetmiyor be hocam. Oyuncu sistemi ise zaten 240 almak zorunda kalacak. SSHD'lere de (her nasıl yazılıyorsa) bakın derim.
SSHD, SSD'lerin yanından bile geçemez, buna emin olun. 120 GB sistem birkaç oyun ve arşiv sığabilecek bir miktar. Zira kendim kullanıyorum. Geride ise 2 TB 128 mb cache bulunan bir hardiskim mevcut. Bana yetiyor da artıyor bile...

TerabyteForever'ın da dediği 120 GB günümüz için pek yeterli değil özellikle oyuncu sistemi için. Bu yüzden 240 GB kapasiteli uygun fiyatlı ama sağlam bir ürün arıyorum. 250 GB 850 EVO'ya baktım ama biraz pahalı.

Anladığım kadarıyla attığın SSD notebook için, belirtmeyi unutmuşum masaüstü bilgisayar için SSD arıyorum.

Son düzenleme:
TerabyteForever'ın da dediği 120 GB günümüz için pek yeterli değil özellikle oyuncu sistemi için. Bu yüzden 240 GB kapasiteli uygun fiyatlı ama sağlam bir ürün arıyorum. 250 GB 850 EVO'ya baktım ama biraz pahalı.

Anladığım kadarıyla attığın SSD notebook için, belirtmeyi unutmuşum masaüstü bilgisayar için SSD arıyorum.
385 tlye corsair marka bu ssd
var : Corsair Force Le200 240gb Sata 3 Ssd Disk Cssd-f240gble200c - n11.com

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı