240 Hz IPS monitör önerisi

7.500TL ayırmayı düşünüyorum bütçeden çok bilgi edinmek istiyorum. Mesela monitör özelliklerin de neye dikkat etmeliyim.
Hocam öncelikle oynayacağınız oyun türünü iyi belirlemeniz gerekiyor. 240 Hz istediğinize göre FPS oyuncususunuz.
Derseniz ki hikaye tabanlı oyunlar oynayacağım o zaman 2k almanız sizin için ideal olacaktır. " Eğer ki sisteminiz el veriyorsa"
Ben burada FPS oyuncusu olduğunuzu varsayıyorum;

1- Özellikle monitörlerin input lag değerleri çok önemlidir. Her monitör de hemen hemen farklılık gösterir. Tabi profesyonel değilseniz bu o kadar da önemli olmayacaktır. Çünkü 240hz ye sahip 24 - 24.5 inç monitörler zaten input lag konusunda iyi değerlere sahipler.

2- Ghosting , ışık sizmasi , ölü pixel gibi durumlar yaşanabilir. Ölü pixel biraz şans işi olsa da diğerleri için iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.

3- FPS oyuncuları genelde TN paneller tercih ederler. Gecikmede azalma yaşamak için. Yahut renk bakımından iyi değildir. Profesyonel değilseniz Ips panel almanız çok daha iyi olur.

4- Monitörün size sunmuş olduğu bit rengi oranları , sArgb oranları vardır. Monitörün size verebileceği maximum renk değerlerini belirtir. Örneğin belirttiğiniz monitör de 16.7 milyon renk sunabiliyorken , MSI Mag251rx adlı monitör 1.07 milyar renk sunabiliyor.

5- Muhakkak ama muhakkak alacağınız yerden testlerini yaptırın.

Şimdilik aklıma bunlar geldi sadece iyi geceler dilerim.

Hocam öncelikle oynayacağınız oyun türünü iyi belirlemeniz gerekiyor. 240 Hz istediğinize göre FPS oyuncususunuz.
Derseniz ki hikaye tabanlı oyunlar oynayacağım o zaman 2K almanız sizin için ideal olacaktır. " eğer ki sisteminiz el veriyorsa"
Ben burada FPS oyuncusu olduğunuzu varsayıyorum;

1- özellikle monitörlerin input lag değerleri çok önemlidir. Her monitör de hemen hemen farklılık gösterir. Tabii profesyonel değilseniz bu o kadar da önemli olmayacaktır. Çünkü 240Hz'ye sahip 24 - 24.5 inç monitörler zaten input lag konusunda iyi değerlere sahipler.

2- ghosting, ışık sizmasi, ölü pixel gibi durumlar yaşanabilir. Ölü pixel biraz şans işi olsa da diğerleri için iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.

3- FPS oyuncuları genelde TN paneller tercih ederler. Gecikmede azalma yaşamak için. Yahut renk bakımından iyi değildir. Profesyonel değilseniz IPS panel almanız çok daha iyi olur.

4- monitörün size sunmuş olduğu bit rengi oranları, sargb oranları vardır. Monitörün size verebileceği maximum renk değerlerini belirtir. Örneğin belirttiğiniz monitör de 16.7 milyon renk sunabiliyorken, MSI MAG251RX adlı monitör 1.07 milyar renk sunabiliyor.

5- muhakkak ama muhakkak alacağınız yerden testlerini yaptırın.

Şimdilik aklıma bunlar geldi sadece iyi geceler dilerim.

Çok teşekkür ederim bilgiler için FPS tarzı oyunlar oynuyorum evet 3. maddede belirttiğiniz az çok araştırdım profesyonel amaçlı olmadığım için sadece IPS panal karar verdim. Özellikle 4. maddede belirttikleriniz için teşekkür ederim. 5. madde siz olsanız nerlerden almak daha mantıklı ve ölü pixel de değişim yapılmıyor mu?

Nerelerden demek istediniz sanırım. Öncelikle şurdan yada burdan alın diyemem. Genelde zaten piyasada ki şirketler az çok bellidir. Yahut yaşadığınız yerde guvenebileceginiz mağazalar illaki mevcuttur. Mümkünse elden almaya çalışın. Diğer türlü tekrar iade etme süreci vb uzar gider. Ha derseniz ki uğraşırım, o zaman internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Dediğim gibi satıcı önermiyorum. Elektronik aletler her zaman şans işidir. A firmasindan alacağınız monitör sorunlu çıkar. B firmasinda ki monitör sağlam çıkar. Araştırmanızı yaparsanız zaten göreceksiniz. Model olarak önerebilirim.

Alienware almak yerine ;

Asus VG259QM

MSI Mag251RX ( Bütçenizi biraz aşabilir , MSI hakkında şikayet edende çok. Elden almadiginiz sürece buna yanasmayin bence)

AOC 24G2ZU - zaten üstte hocam belirtmiş. Buda güzeldir.

Alienware monitörü de alabilirsiniz. Yahut önceliğiniz yukardakiler olsun bence.

Nerelerden demek istediniz sanırım. Öncelikle şuradan ya da buradan alın diyemem. Genelde zaten piyasada ki şirketler az çok bellidir. Yahut yaşadığınız yerde guvenebileceginiz mağazalar illaki mevcuttur. Mümkünse elden almaya çalışın. Diğer türlü tekrar iade etme süreci vb uzar gider. Ha derseniz ki uğraşırım, o zaman internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Dediğim gibi satıcı önermiyorum. Elektronik aletler her zaman şans işidir. A firmasindan alacağınız monitör sorunlu çıkar. B firmasinda ki monitör sağlam çıkar. Araştırmanızı yaparsanız zaten göreceksiniz. Model olarak önerebilirim.

Alienware almak yerine;

ASUS VG259qm.

MSI MAG251RX ( bütçenizi biraz aşabilir, MSI hakkında şikayet edende çok. Elden almadiginiz sürece buna yanasmayin bence)

AOC 24G2zu - zaten üstte hocam belirtmiş. Bu da güzeldir.

Alienware monitörü de alabilirsiniz. Yahut önceliğiniz yukarıdakiler olsun bence.

Tekrardan çok teşekkür ederim iyi geceler.

Nerelerden demek istediniz sanırım. Öncelikle şurdan yada burdan alın diyemem. Genelde zaten piyasada ki şirketler az çok bellidir. Yahut yaşadığınız yerde guvenebileceginiz mağazalar illaki mevcuttur. Mümkünse elden almaya çalışın. Diğer türlü tekrar iade etme süreci vb uzar gider. Ha derseniz ki uğraşırım, o zaman internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Dediğim gibi satıcı önermiyorum. Elektronik aletler her zaman şans işidir. A firmasindan alacağınız monitör sorunlu çıkar. B firmasinda ki monitör sağlam çıkar. Araştırmanızı yaparsanız zaten göreceksiniz. Model olarak önerebilirim.

Alienware almak yerine ;

Asus VG259QM

MSI Mag251RX ( Bütçenizi biraz aşabilir , MSI hakkında şikayet edende çok. Elden almadiginiz sürece buna yanasmayin bence)

AOC 24G2ZU - zaten üstte hocam belirtmiş. Buda güzeldir.

Alienware monitörü de alabilirsiniz. Yahut önceliğiniz yukardakiler olsun bence.

Selamlar, listelediğiniz monitörler güzel, şahsen VG259QM sahibi olarak çok memnunum ama bir model daha eklemek istedim, XG270. Şahane bir monitör, incelemelerine bakın derim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı