240 Hz monitör için sistem önerisi

O kadar bakmadım çok mesaj var konu şu ileriye dönük ve sonra satmak isterse her türlü RTX serisi GTX serisinin fazla bir ömrünün kaldığını düşünmüyorum.
Ben zaten RTX 3050 kullanarak topladım sistemi. Kaldı ki ileride 5800x3D taksa sadece gene %25 bir FPS artışı yaşar ekran kartının hiç bir önemi yok. CS:GO, Valorant tarzı oyunlarda %5-10 etkiler anca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben zaten RTX 3050 kullanarak topladım sistemi. Kaldı ki ileride 5800x3D taksa sadece gene %25 bir FPS artışı yaşar ekran kartının hiçbir önemi yok. CS:GO, Valorant tarzı oyunlarda %5-10 etkiler anca.

Ben ileriye dönük bakıyorum belki yanlış bakıyorum ama sadece Valorant CS oynayacağını düşünmemek lazım evet en çok onları oynar ama başka oyunlarda oynayacak ellinde sonunda

Ben ileriye dönük bakıyorum belki yanlış bakıyorum ama sadece Valorant CS oynayacağını düşünmemek lazım evet en çok onları oynar ama başka oyunlarda oynayacak ellinde sonunda
Valorant için 240Hz monitör için sistem önerisi yapabilir misiniz? Bütçeyi 20bine kadar çıkarabilirim fakat 240Hz olduğu için 240FPS altına düşmemesi yeterli. @messinicocugu
Konu zaten Valorant başlığı altında açılmış. Bütçesi 18 bin TL arkadaşın. Diyelim ki ileri dönük olsun. Senin önerin ne peki ben onu anlamadım?

Konu zaten Valorant başlığı altında açılmış. Bütçesi 18 bin TL arkadaşın. Diyelim ki ileri dönük olsun. Senin önerin ne peki ben onu anlamadım?

Ve benzeri PC'ler

Ve benzeri PC'ler
Gamers Nexus kanalının benchmarkı şüphen olucaksa diye yazıyım dedim kanalı. 12400F yerine ileride 12900K takabilir. 5600 yerine ise de 5950x veya 5800x3D yani aynı şey. Ekran kartı da istediği zaman değişebilir.
Adsız.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam, hepsi güzel ama ekran kartı kötü. O yüzden e-sporcu değilim sonuçta diyerekten monitörden kıstık.

Aslında biraz düşündüm, güzel sistem. Fakat 3050 kötü dedikleri için biraz şüphelendim. @messinicocugu ne düşünüyorsun? Hatta öbür türlü daha pahalı.

Sadece rekabetçi oyunlar oynayacaksan 3050 yeterli olur ama ileride AAA oyunlar falanda oynayabilirim dersen en az RX6600/XT- RTX 3060 al.

Kötü hocam sakın almayın ne olduğu belli değil en kötü bunu alın monitör olarak:

Hocam ikinizde haklısınız, biriniz iyiliğimi istiyor biriniz deneni yapıyor. Ama ben size şöyle belirteyim.
Sadece rekabetçi oyunlar oynayacaksan 3050 yeterli olur ama ileride AAA oyunlar falanda oynayabilirim dersen en az RX6600/XT- RTX 3060 al.

Kötü hocam sakın almayın ne olduğu belli değil en kötü bunu alın monitör olarak:
AAA ne hocam?

Geri
Yukarı