240 mm sıvı soğutma önerisi

UG28

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

• Kasa: MSI MAG Forge 100R.
  • PSU: Corsair RM850 850 watt 80 Plus.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B550-A Gaming.
  • SSD: Kingston 500GB a2000.
  • RAM: G.Skill Ripjaws V 16 GB (2x8GB) 3200MHz.
  • Ekran kartı: Gigabyte 3070 Ti Gaming OC.

Bu sisteme işlemcinin stok fanını kullanmak istemiyorum açıkçası. Sıvı soğutucusuna ihtiyacım var ama çok kararsızım. Bütçem 2500 ama aldığımda RGB'li olursa 2800 TL'ye çıkarım o sorun değil. Atacaklarım arasında hangisini tavsiye edersiniz, artıları eksileri neler yardımcı olursanız çok sevinirim.

En çok kafama takılan bu ikisi oldu bununla başlayacağım: https://www.akakce.com/islemci-sogu...240-a-rgb-sivi-sogutma-fiyati,1367214246.html

Diğer alternatiflerde bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani hangisini almakta karar veremiyorum günlerdir işin içinden çıkamadım. Açıkçası.
MAG CoreLiquid 240r v2, Cooler Master ML240l ve Corsair Hydro H100X'i eledim diğerleri arasında kararsızım.

Dediğim gibi NZXT'ya da Arctic çok iyi soğutmaları var ama RGB takıntım var diyorsanız Corsair'ı alabilirsiniz madem bütçem var diyorsunuz onunda iyi bir soğutma sağlayıcağına eminim.

Dediğim gibi NZXT'ya da Arctic çok iyi soğutmaları var ama RGB takıntım var diyorsanız Corsair'ı alabilirsiniz madem bütçem var diyorsunuz onunda iyi bir soğutma sağlayıcağına eminim.

Benim için soğutma birinci planda RGB'si olursa tadından yenmezdi ama çok da önemli değil. Arctic veya NZXT ürünlerinden birini alacağım önerin için çok teşekkür ederim.

Çok düşünecek bir şey yok aralarında en iyisi tartışmasız Arctic ama onun radyatörü biraz kalın o yüzden 100R ile uyumlu mu bakmak lazım.

Benim için soğutma birinci planda RGB'si olursa tadından yenmezdi ama çok da önemli değil. Arctic veya NZXT ürünlerinden birini alacağım önerin için çok teşekkür ederim.

Doğru tercihler iyi günlerde kullanın. Dislike atan arkadaşı neden attığını anlamış değilim arkadaş saçma sapan markalı kötü sıvı soğutucular atmamış ki hepsi fiyatına göre iyi soğutucular.

Ben çok marka model sıvı soğutma tecrübe etme şansım oldu. MSİ modelleri genelde pompa zırıltısı yapmaya başladı ve performansları geriledi, CM güzeldi onunda sonradan fanı tıkırdamaya başladı, NZXT ve asus tatmin ediyordu güzeldi fakat fiyatları biraz tuzluydu, arctic modeli şu ana kadar beni üzmedi. Hem pompa sesi yok hem de performans yeterli. Sadece radyatör boyutu diğerlerine göre daha kaba. Bu nedenle bazı kasalara yerleştirmek zor olabiliyor. Buna dikkat ederek alırsanız sizi memnun edeceğini düşünüyorum. Eğer boyut sorunu varsa da asus veya NZXT modellerini tavsiye ederdim.

Cooler Master kullanıyorum tavsiye ederim. İşlemcim boşta 40-45 derece oyunlarda Max. 65 derecede çalışıyor. Oyuna göre 50-55 dereceleri geçmediği de oluyor.

Geri
Yukarı