240 MM sıvı soğutma önerisi

Hocam doğru olanı yaptınız dolar artıyor. 900 liraya Corsair kalitesinde ve garantisinde ürün aldınız içiniz ferah olsun. 6 yıldır ben Corsair h100i kullanıyorum üzerine 3 sistem yeniledim. Siz arkadaşlara kulak asmayın bu tarz ürünler siz değiştirmedikçe eskimez.
Öncelikle 11400F için sıvı soğutma dünyanın en gereksiz işi, bunun açıklamasını konuya ben gelene kadar kimse yapmadı nedense. Daha erken beklerdim.

İkincisi 900 lira veriyorsun, hem RGB değil hem de güzel değil. Bana ne Corsair kalitesinden? Sıvı soğutma dediğin görselliği güzel olur, RGB'siz sıvı soğutma mı olur?

Üçüncüsü ürünü kullanıp eskitmek başkadır, ürünün eski olması başkadır. Sen şimdi 2015'te aldığın H100i'yi kullanıyorsun ve memnunsun. Aynı ürünü 2015'te üretildiğini bile bile 2021 yılında alır mısın rakiplerinin 2020-2021 üretimi olduğu yerde?

Dördüncü olarak sıvı soğutmaların tasarımsal farkları, fan yönünde kalite farkları gibi etkenler mevcut. Misal sıvı soğutma kablolarının yapısı, pompa nesili, fan kalitesi, ışıklandırma, kablolaması gibi etkenler var. Pompayla radyatörün birleştiği yerin kesinlikle malzeme kalitesinin iyi olması gerekiyor çünkü orası en kilit yer. Pompasının sessiz olması gerekiyor çünkü pompa sıvı soğutmalarda önemlidir, %75'in altına çektiğinde sıvı soğutma performans kaybı yaşıyor.

360mm ve 240mm bilemeyecek kadar bilgisiz olacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca deep cool ve corsair markalarını bir tutmanız çok bilginizden ne denli faydalanacağımızı belli ediyor. Teşekkür ederim 👍

360mm ve 240mm bilemeyecek kadar bilgisiz olacağınızı düşünmüyorum. Ayrıca deep cool ve corsair markalarını bir tutmanız çok bilginizden ne denli faydalanacağımızı belli ediyor. Teşekkür ederim 👍

Bu 3. mesajım. Sen marka bazlı bakmaya devam ettikçe sığ kalacaksın. Böyle devam👍

@494722 Deep Cool ve Corsair'i marka olarak mı karşılaştırıyorsun? Yazık cidden.

Mesela L240 V2, H100X'i her türlü döver. Zira malzemesi vs. daha iyi Deep Cool'un, markayı çok bilmeyebilirsin ama CPU soğutucu konusunda Deep Cool genel olarak Corsair'den daha iyidir desem yanlışım olmaz. Ben de Corsair markasını seviyorum ama ürün bazlı bakıyorum bu işlere, o parayı vereceksen hem yeni hem performanslı hem de görselliği de olmalı. H100X'in değeri gözümde 500 TL'nin üstü değil.

Öncelikle 11400F için sıvı soğutma dünyanın en gereksiz işi, bunun açıklamasını konuya ben gelene kadar kimse yapmadı nedense. Daha erken beklerdim.

İkincisi 900 lira veriyorsun, hem RGB değil hem de güzel değil. Bana ne Corsair kalitesinden? Sıvı soğutma dediğin görselliği güzel olur, RGB'siz sıvı soğutma mı olur?

Üçüncüsü ürünü kullanıp eskitmek başkadır, ürünün eski olması başkadır. Sen şimdi 2015'te aldığın H100i'yi kullanıyorsun ve memnunsun. Aynı ürünü 2015'te üretildiğini bile bile 2021 yılında alır mısın rakiplerinin 2020-2021 üretimi olduğu yerde?

Dördüncü olarak sıvı soğutmaların tasarımsal farkları, fan yönünde kalite farkları gibi etkenler mevcut. Misal sıvı soğutma kablolarının yapısı, pompa nesili, fan kalitesi, ışıklandırma, kablolaması gibi etkenler var. Pompayla radyatörün birleştiği yerin kesinlikle malzeme kalitesinin iyi olması gerekiyor çünkü orası en kilit yer. Pompasının sessiz olması gerekiyor çünkü pompa sıvı soğutmalarda önemlidir, %75'in altına çektiğinde sıvı soğutma performans kaybı yaşıyor.
Hocam arkadaş ben işlemcime sıvı soğutma takabilir miyim dememiş ki, öneri istemiş. Belki arkadaş upgrade etmek isteyecek ilerde nereden bilebilirim. Ayrıca ürünün kalitesi ve garanti hizmeti ben mal alırken en önemli etkenlerden biridir belki sizin için olmayabilir. Soğutma performansı zaten arkadaşların tavsiye ettiği ürünlerle aynı neden daha azı alsın? O yüzden corsair tavsiye etmek bana mantıklı geldi bunun sığ olmakla bir ilgisi olabilir mi?

Doğru hocam bir şey değiştirmez. O yüzden Corsair bana 5 yıllık eskiyen PSU'm için modüler kablo seti yolladı 👍

Donanımda özel ekosistemler kurmuyorsanız ve sonuç odaklı ürünler arıyorsanız markaya göre değil performansa göre seçim yapılmalıdır, 11400F'e ortalama 200-300 arası bütçede çoğu kule tipi soğutucu fazlasıyla yetebilecekken hiçbir albenisi olmayan dinozor olmuş RGB fanları olmayan bir sıvı soğutuyucu önermek sizce ne kadar mantıklı?

Bunları sana sistemi komple Corsair ürünlerden oluşan biri olarak söylüyorum bu arada.

Satış sonrası destek vs çok başka olaylar, olayı oraya çekmeniz de bir ayrı garip.

Ayrıca ürünün kalitesi ve garanti hizmeti ben mal alırken en önemli etkenlerden biridir belki sizin için olmayabilir.
Yazdığım şeyden çıkarımın bu mu gerçekten? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Hocam arkadaş ben işlemcime sıvı soğutma takabilir miyim dememiş ki, öneri istemiş. Belki arkadaş yükseltmek isteyecek ileride nereden bilebilirim? Ayrıca ürünün kalitesi ve garanti hizmeti ben mal alırken en önemli etkenlerden biridir belki sizin için olmayabilir. Soğutma performansı zaten arkadaşların tavsiye ettiği ürünlerle aynı neden daha azı alsın? O yüzden Corsair tavsiye etmek bana mantıklı geldi bunun sığ olmakla bir ilgisi olabilir mi?

Daha ne dediğini bilmiyorsun ki. Hem Corsair'in yanında deepcool gibi güzel markaları kötülüyorsun, model bazlı bakmak yerine marka bazlı bakıyorsun hem de "bunun sığ olmakla alakası olabilir mi" diyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı