2400 MHz RAM'i 2666 MHz'e yükseltme

runno

Kilopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde yeni bir sistem topladım. Ryzen 5 1400 işlemci var.
HLV-PC19200D4-8G model RAM'i 2400 MHz'den 2666'e çekmek istiyorum, böyle bir şey mümkün mü? RAM zarar görür mü? Yoksa işlemci gibi bunu da doğru voltaj ile overclock yapmam mümkün mü?

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar

DRAM Voltage = 1.28V
DRAM Frequency = 2666 MHz yaptığınızda sorunsuz çalışması gerekli. Tek gereken biraz voltaj artışı. BIOS'da yukarıda verdiğim ayarları yapabilirsiniz. Aynı RAM'i 3200'e getirebildim, stabildi.

DDR3 1600 MHz RAM'i 1.65V DRAM voltajla 2400 MHz'e çıkarıp sorunsuz kullanıyorum. Risk var mı dersen elbette var. Performans farkı var mı dersen kullandığım sistemde gözle görülür seviyede yok AMD'de iş değişir. Benimkisi sırf tatminsizlikten.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oldunuz son olarak bir sorunum var ben bios dan işlemciye voltaj veremiyorum anakartım asus PRIME B350M-K ryzen masterdan voltaj vererek rahatlıkla 3.75 ghz de kullanıyorum ama ordan da ram e voltaj veremiyorum yani direk ram voltaj yazmıyor farklı şeyler yazıyor kısaca 2 sini aynı anda o.c yapamadım bios dan işlemciye nasıl voltaj verebilirim yada ryzen master dan ram e nasıl verebilirim ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı