2400 MHZ RAM'i 3000 MHZ'ye yükseltmek performans arttırır mı?

Yeni RAM alma. Elindeki anakartı ve işlemciyi sat. Yeni nesil Ryzen serisini bekle.

2400 MHz CL14 RAM bende de 2 tane var.

Corsair 2400 CL14 RAM 375 TL eski RAM olduğu için o fiyata satılıyor. Yeni ürünler biraz uygun oluyor.

Ben kasa toplarken şunu anladım, ne olursa olsun kasa ve anakart'tan kısmayacaksın arkadaş. İlerde hep masraf yaptırıyor. İyisinden bi anakart, birde kasa alıp sonra ekran kartı işlemci falan değiştireceksin. Gerçekten çok zahmetli şu an işin içinden çıkamıyorum. Kullandığım kasa'da 2008 model hurdacıdan çıkma bir kasa. Delirip komple sistemi satmama az kaldı.

Ben kasa toplarken şunu anladım, ne olursa olsun kasa ve anakart'tan kısmayacaksın arkadaş. İlerde hep masraf yaptırıyor. İyisinden bi anakart, birde kasa alıp sonra ekran kartı işlemci falan değiştireceksin. Gerçekten çok zahmetli şu an işin içinden çıkamıyorum. Kullandığım kasa'da 2008 model hurdacıdan çıkma bir kasa. Delirip komple sistemi satmama az kaldı.

Elindeki RAM, anakart ve işlemciyi sat ve yeni nesil Ryzen 3 serisini bekle.

RAM satarsan mesela 3000 MHz olanları alırsın gibi.

Boşuna 7 nesil falan işlemci alma.

O anakartı değiştirsen bile İntel işlemci kullanıyorsun ram Mhz 3000 olsa farkını anlamayabilirsin bile. Hiç gerek yok boşver 3-4 fps için yeni ram alınmaz. İşlemci anakart ikilisini değişirirsen öneririm.

Ek ücreti aksine 2400 MHz alırsam yapacağım. Çünkü CL14 kullandığım için nedense Corsair 2400 CL14 RAM 375 TL civarıyken, Corsair 3000 MHz CL16 RAM 325 TL civarı satılıyor.

Peki RAM'leri 3000 MHz'de çalıştırmak, yeni anakart için harcadığım para ve eldeki 2400 MHz RAM'i satmaya çalışmak için harcadığım zamana değer mi?
Değmez

Ama şöyle bir şey var 3000 Mhz olandan alıp 2133 Mhz de kulla bilirsin ileride anakart değiştirdiğin zaman yanına bir tane daha 3000 Mhz eklersin tekrardan iki RAM'i de satmak yerine bir tanesini satarsın.

Ama şöyle bir şey var 3000 Mhz olandan alıp 2133 Mhz de kulla bilirsin ileride anakart değiştirdiğin zaman yanına bir tane daha 3000 Mhz eklersin tekrardan iki RAM'i de satmak yerine bir tanesini satarsın.
Corsair Vengeance 2400 MHz CL14 DDR4 RAM kullanıyorum. Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 DDR4 RAM alırsam dual channel olarak çalışır mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı