2400 MHz vs 3200 MHz

ruhii

Centipat
Selam Technopat Sosyal!

RAM yükseltmek istiyorum. Bilgisayarım Acer A315-42G ve 3200 MHz ile çalışan Micron MTA8atf1G64HZ-3G2j1 RAM mevcut. Buradaki RAM yükseltme rehberine baktığımda uyumluluk açısından bu RAM ile uyumlu 3200 MHz RAM almam gerektiğini düşünüyorum ama Acer destekteki yetkili 2400 MHz RAM almam gerektiğini, bilgisayarımın işlemcisi olan Ryzen 5 3500U'nun en fazla 2400 MHz'ye kadar desteklediğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım? 🙄

Dosya Ekleri

• memory.png
    memory.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 32
  • spd.png
    spd.png
    26,2 KB · Görüntüleme: 28
Diğeri ile uyumlu olması için aynı değerde alın derim.

Acer destekteki yetkili 2400 MHz RAM almam gerektiğini, bilgisayarımın işlemcisi olan Ryzen 5 3500U'nun en fazla 2400 MHz'ye kadar desteklediğini söyledi.
3200 MHz RAM takılı laptopda (ve 3200 MHz'de çalışan) 2400 MHz kullanmanı söyleyen bir yetkili servis. İyiymiş.

3200 MHz alın. Mümkünse sizin RAM'in aynısını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçta 3200 MHz RAM koyan da kendileri. Uyumlu çalışması için aynı değerde almanız daha iyi olur.

Sonuçta 3200 MHz RAM koyan da kendileri. Uyumlu çalışması için aynı değerde almanız daha iyi olur.

Ben de öyle düşünüyordum ama dediğim gibi Acer Destek biraz aklımı kurcaladı. 3200 MHz alacağım. Teşekkürler.

3200 MHz RAM takılı laptopda (ve 3200 MHz'de çalışan) 2400 MHz kullanmanı söyleyen bir yetkili servis. İyiymiş.

3200 MHz alın. Mümkünse sizin RAM'in aynısını.

Aynısını yurtiçinde bulamadım ama yurtdışında satılıyor. Orada da oldukça pahalı düşüyor. Farklı marka alacağım muhtemelen. Teşekkürler.

Ryzen işlemciler daha hızlı RAM'lerle de sorunsuz çalışabilirler, performans artışı gösterebilirler. Ancak yetkili servisin kağıt üzerindeki önerilen frekansın üzerine çıkmaması anlaşılabilir bir durum.

Diğer RAM yükseltme konularına baktığımda da genellikle işlemciye göre RAM önerdiklerini gördüm. Sanırın çalışma tarzları bu olmalı. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı