2400 TL monitör önerisi

Öncelikle konuyu geç gördüğüm için kusura bakmayın. Bence 27 ekran 1080p bir çile olabilir çünkü o kadar büyük ekrana 1080p tatmin etmeyebilir bu yüzden genelde böyle büyük ekranlara QHD öneriyorlar. Tabii yine siz bilirsiniz, ben en sorunsuz panel tipi IPS paneldir diye söyleyebilirim. VA panellerde sadece sorun ghosting olmuyor blurr da yapabiliyorlar yani en net ve temiz görüntü için benim tercihim IPS panelden yana olurdu ama rekabetçi oyun oynamam ve sürekli dizi film video izlerim diyorsan VA panelde üzmez Hz değeri düştükçe VA paneller de sorunlarda azalıyor. Bu bütçe de 27 ekran önermem doğrusu. Bu arada 75 Hz olsa da ghosting yapan VA paneller mevcut bkz.

@Bnalsveee eisaemyck Hocam yanlış bir şey mi söyledim? Varsa söyleyin düzelteyim.

Attığın konu için ifade bıraktım. Monitörler sorunlu olabilir, IPS aldın diye ghosting olmayacak değil mesela o konudaki monitörde feci şekilde ghosting var ve büyük ihtimal sorunlu bir monitör.

Attığın konu için ifade bıraktım. Monitörler sorunlu olabilir, IPS aldın diye ghosting olmayacak değil mesela o konudaki monitörde feci şekilde ghosting var ve büyük ihtimal sorunlu bir monitör.

Aynı soruna sahip size daha çok konu atabilirim yani sadece sorun bu monitörde olmayabilir. Çoğu VA panellerde ghosting normal bir durumdur, kaliteye göre azalır veya artar ama arkadaşın attığı VA panelin çok da kaliteli olduğunu düşünmüyorum şahsen. Diğer paneller de olmaz demiyorum ama IPS ve TN monitörler bu konuda çok daha şanslı onlarda ghosting olsa bile genelde siyah bir şey takip etmez.Çoğu konuda bu yüzden Ghosting yapmaya en meyilli panel tipi VA panellerdir derler kalan dediklerinize zaten katılıyorum. Zaten UFO testinin daha ne olduğunu bilmeyen çok kişi olduğuna göre bu durum herkesi üzmeyebilir.

Son düzenleme:
Aynı soruna sahip size daha çok konu atabilirim yani sadece sorun bu monitörde olmayabilir. Çoğu VA panellerde ghosting normal bir durumdur, kaliteye göre azalır veya artar ama arkadaşın attığı VA panelin çok da kaliteli olduğunu düşünmüyorum şahsen. Diğer paneller de olmaz demiyorum ama IPS ve TN monitörler bu konuda çok daha şanslı onlarda ghosting olsa bile genelde siyah bir şey takip etmez.Çoğu konuda bu yüzden Ghosting yapmaya en meyilli panel tipi VA panellerdir derler kalan dediklerinize zaten katılıyorum. Zaten UFO testinin daha ne olduğunu bilmeyen çok kişi olduğuna göre bu durum herkesi üzmeyebilir.
1. yorumundaki paylaştığın monitörün panelin tipik gecikmesi 20 ms ve üstelik yatay frekans aralığı çok geniş. VA monitörlerde frekans aralığı arttıkça ghosting ihtimali yükselir.

2. mesajına gelirsek paylaştığın Viewsonic zaten 165 Hz yani konuyla bir alakası yok Biz burda 75 Hz ve altını konuşuyoruz.

Sonuç olarak, paylaştığın 2 monitör de zaten aşırı derecede ghosting olduğuna dair şikayetleri olan modeller. Böyle şeyler paylaşıp bana maval okuyacaksan umrumda değil çünkü istisnalar kaideyi bozmaz. Bilmediğin şeyler hakkında yorum yapma diye uyarmama rağmen hala devam ediyorsun. Daha da cevap yazma gereği duymuyorum.

Geri
Yukarı