240Hz 1ms IPS panel monitör önerisi

omerfarukunal01

Hectopat
Yer
ORDU
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar 👋
24inch 240Hz 1ms IPS panel monitör almayı düşünüyorum. Yükseltilip alçaltılabilen ayak olursa çok iyi olur. Şu anda bu özelliklerde monitör kullanan arkadaşlar var ise yorumlarını daha dikkate alacağım. Daha önce Samsung Odyssey G4 240Hz monitör aldım. Monitörü çalıştırdığımda cızırtı sesi geliyordu. Değişim istedim. Servis yenisini yolladı. Yeni gelen aynı model monitörde de o sorun vardı. Kronik diye düşünüyorum. Sonucunda iade talep ettim. 240Hz kullanan farklı model monitörlerde de böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Monitörden coil whine sesi geliyordu. İnce bir cızırtı sesi. Önerisi olan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Öncellikle yorumun için teşekkür ederim. Monitörü kendin kullanıyor musun? 280hz e aldığında coil whine sesi oluşuyor mu? Cızırtı gibi bir ses?

Viewsonic XG2431 oneririm. Incelemeler dogrultusunda kalitesi ortada olan bir model. Eger bir miktar parlaklik azalisini kabul edebilirsen monitorun OSD Menu'sunden PureXP teknolojisini aktif edip hareket bulanikligini mukemmel bir seviyeye dusurebilirsin.

Bu arada 1 ms diye bir sey yok, pazarlama taktigidir.

Viewsonic XG2431 oneririm. Incelemeler dogrultusunda kalitesi ortada olan bir model. Eger bir miktar parlaklik azalisini kabul edebilirsen monitorun OSD Menu'sunden PureXP teknolojisini aktif edip hareket bulanikligini mukemmel bir seviyeye dusurebilirsin.

Attığın monitör aslına 350cd/m parlaklığı çok kötü olmaması gerek . Yukarıdaki yorumda ise DELL markasının 400cd/m bunlar güzel değerler.

Eğer 240 Hz'de kullanacaksan tek geçerim bunu bulana kadar 4 monitor iade ettim.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Monitörde dahili hoparlör var mı ? Birde öncekilerde yaşadığım coil whine sesi sorunu var mı ? Güç e bağladığında cızırtılı bir ses ?

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Monitörde dahili hoparlör var mı? Bir de öncekilerde yaşadığım coil whine sesi sorunu var mı? Güç e bağladığında cızırtılı bir ses?

Hoparlör yok OC ile 270 Hz oluyor fakat 270 yapıp öyle bırakırsan arada açılırken saçma bir ekran hatası veriyor ekran karıncalaşıyor falan. Fakat 240 Hz düz kullanacağım diyorsan piyasadaki benzer bütcedeki çoğu değil bütün monitörleri tokatlar. Ghosting yok aşırı seri renkler canlı Fast IPS. YouTube inceleme videoları mevcut. Bir de ekleme yapacağım gerçek 1sn MPRT değil GtG aklında bulunsun.

Öncellikle yorumun için teşekkür ederim. Monitörü kendin kullanıyor musun? 280hz e aldığında coil whine sesi oluşuyor mu? Cızırtı gibi bir ses?
Coil whine sesi yok istersen bi araştır şikayet eden bulamazsın.

Bu arkadaşın önerdiği 0.5 (MPRT) olduğu için Dell almıştım. Pişman edecek bir tane bile noktası yok. Fakat senin tercihin. İkisi de bu fiyat aralığında en iyi monitörlerden biri.
Eğer 240 Hz'de kullanacaksan tek geçerim bunu bulana kadar 4 monitor iade ettim.
Bu ürün o hayalleri süsleyen ROG serisinden değil haberin olsun hiçbir şekilde önermiyorum.

Aslına bakarsan monitörü nerede kullanacağına bağlı her şey. Viewsonic, birçok 360hz monitörü tokatlayan bir hareket netliğine sahip. Dolayısıyla e-spor tarafına yöneleceksen Viewsonic alman daha iyi olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı