240MM işlemci sıvı soğutma

Matkapla çizdiğim yeri delik deşik yap sonra da 240 lık radyatörü takabilecek vida deliklerini ayarla ve radyatörü buraya tak. Sığacaktır. CM Lite 5 de ben yapmıştım. Bu kasada da sığacağını düşünüyorum. Yine de ölçersin. Üstüne de iki RGB fan takarsın çok güzel görünür.
kasa-min.jpg

Lianli nin 2 li versiyonu gibi olur.

lianli.jpg

Ekran kartının Asus Rog olduğunu görünce aklıma takıldı. Ekran kartında RGB çıkış var mı varsa kullanmayı denedin mi?

Dediğin yönetimi yapmayı isterim. Fakat onu yapacak alet edevatım yok. Sanırım ferah büyük bir kasa almam gerekicek. Ekran kartının rgb çıkışını nasıl kullanılıyor açar mısın biraz. Yan tarafda 2 adet çıkış var.

Sanayi vs gibi bir yerde ölçülerine göre orayı direkt kestirebilirsin. Kasaya ayıracağın parayı ekipmana harcarsın benden söylemesi.

ROG GPU larda RGB ve Fan çıkışı oluyor genelde o yüzden sordum. RGB çıkış ise sarı, kırmızı, yeşil renkler vardır. Aura uyumlu led vs takıp Asusun yazılımı üzerinden kontrol edebilirsin ben denedim bendeki çalışmadı. Ya da ben bilmiyorum yanlış yaptım. Ben de Asus Rog Vega 64 GPU var. Eğer RGB kısmı çalışmıyorsa Vatan üzerinden garantiye sokacağım. Amacım RGB bağlamak değil. Asus böyle durumlarda direkt iade işlemi başlatıyor. İşte o esnada kartı değiştirip bir üst modele geçeceğim. Rog 5700XT alabilirim veya Nvidia da uygun 2080 vs çatarsa onu da alabilirim. Ama RGB konusunda ben de tam anlamıyla emin olamıyorum. O yüzden sana sorayım dedim.

Xigmatek Venom X yakından takip ettiğim bir model üst bölüme anakartın boyutuna göre 240mm'ye kadar radyatör takılabiliyor.Ama senin anakartın temas ediyor öne takıcaksın yada vida ile delik açma sistemini uygulayabilirsin.Öne takıcam dersen radyatörün arkasına da fan takmanı öneririm kasa içerisindeki hava akışını korumak için.Öneri radyatör olarak Xigmatek Aurora 240'ı yada Barrow Dazzle 240'ı öneririm ikiside yüksek derecede fiyatlarına göre iyi modeller.

Xigmatek Venom X yakından takip ettiğim bir model üst bölüme anakartın boyutuna göre 240mm'ye kadar radyatör takılabiliyor.Ama senin anakartın temas ediyor öne takıcaksın yada vida ile delik açma sistemini uygulayabilirsin.Öne takıcam dersen radyatörün arkasına da fan takmanı öneririm kasa içerisindeki hava akışını korumak için.Öneri radyatör olarak Xigmatek Aurora 240'ı yada Barrow Dazzle 240'ı öneririm ikiside yüksek derecede fiyatlarına göre iyi modeller.
Bende dazzle 240 kullanıyorum muazzam bir fp ürünü elimde 2 adet dazzle 240 ve 2 adet dazzle 360mm var ilgilenirseniz yazabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı