240mm sıvı soğutucu vs 360mm sıvı soğutucu

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 126
  • Görüntüleme 7B
Hocam zaten 1 kere alıyorsunuz ve almışken paranın hakkını veren en iyisini almak gerekir. Eğer PF360 alacak bütçeniz varsa alın gitsin. Daha az ses, daha az fan devri ile PF240'tan alacağınız performansı alırsınız. Ayrıca kasanız 360 destekliyor alın gitsin. İleride işlemci yükseltmesine gidilirse eğer gözünüz arkada kalmadan çok daha fazla güç tüketen işlemcileri çok rahat soğutur. Yani geleceğe yatırım.
360mm soğutucu alınırken 1200 1500₺'ye gidip 240mm almak ne bileyim yani bana çok mantıklı gelmiyor.

Almışken 360 al bence sen, çeşitli fantezilerin var işlemci zarar görmesin.

Yok merak etmeyin, işlemciyle çok uğraşmayacağım :D.

Sanırım PF240 alacağım, fan hızlarını Dragon Center üzerinden ayarlayabiliyor muyuz?
Fanları PWM olduğu için ayarlanıyor sanırım.

Sanırım PF240 alacağım, fan hızlarını Dragon Center üzerinden ayarlayabiliyor muyuz?
Ayarlayabiliyorsunuz diye biliyorum.

Adam PF240 alsın biz Snowman T6 Ultra alalım. :(

Hocam, fanları PWM yaptım, hızlarını düşürdüm vesaire. 700-800 RPM arası çalışıyor boşta iken yüksek midir? Tekrar belirteyim, gerçekten çok bir bilgim yok.

Hocam fanları hangi pinlere taktınız?
CPU fan pinlerine mi taktınız başka bir yere mi?
Ben de kontrol etmek istiyorum da bunun için fanları hangi pinlere takmam gerekiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arkadaşın ürünü de sorunlu olabilir emin değilim.
Ciddi bir gürültü olmayabilir. 360mm modeliymiş zaten.
@MisakiTaro Adam 240 liraya A520 alsın biz 400 liraya A320 alalım :(

Hayır ama Afterburner'dan ayarlayabilirsiniz. Bu arada Dragon Center'dan silent mod'da hiç rahatsız etmiyor balanced'da bir tık ama Extreme Performance, yok ediyor. Son hali balanced'da çektiğim video idi onu belirteyim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı