25.000 TL Ömürlük PC Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi monitör dahil 25.000 TL'lik ömürlük PC toplamak istiyorum. Oyun ağırlıklı olacak, yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar güçlü olursa olsun, 10 yıl ömrü var maksimum. bkz: GT 9800 de bir zamanlar iyi bir ekran kartıydı. Lakin şimdi? En alt seviye de. Oyun için istiyorsanız, 15 Bin TL PC, PS4, Televizyon, Monitör, Ekipman, oyun odası oluşturun.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Bende 30.000TL'lik sistem toplayacağım 1 ay içerisinde. Arkadaşta 25.000TL'lik sistem önerisi istemiş 25.000TL'lik sistem almaktan vazgeçirmeye çalışmanızı değil.

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi monitör dahil 25.000 TL'lik ömürlük PC toplamak istiyorum. Oyun ağırlıklı olacak, yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.
Arkadaşın adediği gibi ömürlük pc diye bir olay yok ancak sizi uzun yıllar götürebilir

Ekran Görüntüsü (24).png
Ekran Görüntüsü (25).png

Direk alacaksanız eğer İ9 9900K ile birlikte alabilirsiniz, fakat ben Ryzen 9 3900x veya Ryzen 9 3950X'i beklemenizi öneririm.

RTX 2080 Super, Ryzen 9 3900x ile 5-6 yıl gidersin diye düşünüyorum. Cyberpunk 2077'nin bile minimum 1080 Ti istediğini gördüm, ne kadar doğrudur bilemiyorum tabii.

3600 ramlerde cl19 cl18 cl17 almanı önermem kardeş. Cl16 harici parana ve performansa yazık olur

Günümüz şartlarında ent üst sınıf parçalar biraz gereğinden fazla pahalı oluyor ama ömür boyu yetmez kimse için en azından doktor size 5 yıllık ömür biçmediyse.
Misal veriyorum en üst sınıf bilgisayarı 25bin lira karşılığında satın aldınız bu sistem maksimum Güç açısından 6 ya da 7 yıl memnun eder. Fakat neredeyse yarı fiyatına toplayacağınız bir bilgisayar ile de 5 yıl memnun olursunuz.
Ki bu cihazların garanti süreleri ve biçilmiş ömürleri mevcut. Alacağınız en uzun garanti zotac markasında 5 yıl olur, sadece ekran kartında. Asus ile de bir kaç parça 3 yıl olabilir. Fakat gerisi 2 yıl garantili.

Yani bugün ne alırsanız alın ömürlük olmaz.
He param var bugün için alacağımın en iyisini almak istiyorum derseniz anlarım.
Ama o zamanda o kadar para ile alacağınız bilgisayarın tavsiyesini buradan istemeniz biraz saçma. O kadar para gömecek insan bütün bilgisayar parçalarını araştırıp öğrenir bence. Çok bir parça yok zaten 2 elin parmaklarını geçmiyor.

Yani kafanızda bir kaç çeşit takılır onu netleştirmek isterseniz tamam da aklınızda yalnızca para miktarı ile konu açıyorsunuz bu hareketler biraz şov gibi geliyor bana.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı