25.000 TL PC toplama (monitör+klavye)

Bütçe
25000
@282742
Arkadaş sadece gaming için kullanacaksa 2500TL daha fazla vererek AMD almanın bir mantığı yok diye düşünüyorum. Arkadaş ileride yayın render yapacağım derse alabilir ancak sadece gaming için 9900K'nın bir çok oyunda geçtiği 3950X'e 2500TL fazla vermek mantıksız gibi.

1584311632451.png

Baştan kurdum. Render ve yayın işi yok ise ustalık eserimi yaptım diyebilirim :)

Son düzenleme:

Toplam 25.650 TL yapıyor. Bu rakama toplanabilecek en kaliteli, en performanslı bilgisayar böyle bir şey olurdu. Monitör konusunda beğendiğin farklı bir model varsa tercih edilebilir. Ancak G-Sync ve Nano IPS faktörleri sebebiyle ideal tercih bence bu olmalıdır. İşlemci tercihe bağlı olarak Intel i9 9900K tercih edilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam bu işlemci için 3600 MHz daha iyi olur. Eğer PSU'yu 750W alırsa RAM'leri 3600 MHz alabilir. Ayrıca kasayı da Cougar panzer-s alırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 514926
Öncekinde 32 GB RAM'in fazla olduğunu düşünerek 16 GB RAM yapıp 144Hz bir monitör koydum.

Monitör seçimi yanlış olmuş. Onun yerine bu monitör alınmalı.

Hocam bu işlemci için 3600 MHz daha iyi olur. Eğer PSU'yu 750W alırsa RAM'leri 3600 MHz alabilir. Ayrıca kasayı da Cougar panzer-s alırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.
Bilerek 3200Mhz koydum Ryzen için stabil bir hız olduğu için. 3600 üzeri biraz sıkıntılı. İsterse zaten yine 3200Mhz üzerine hız aşırtma ile her türlü çıkar ama gerek yok yani.

PSU ise yine bilerek 850W koydum. Üst düzey bir sistemde PSU yüksek olması her daim iyidir ilerisi açısından yani 850W kalması daha uygun olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı