25.000 TL Sedan Araç Önerisi

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
Bir arkadaşım için araç bakıyoruz. Bütçe en fazla 25.000 TL. Sedan ve az yakan bir şeyler arıyoruz. Milenyum kasa Accent düşündüm ben ama motorları hakkında bir bilgim yok. Önerisi olan veya Accent konusunda tavsiye verecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tam benim aracımı tarif etmişsiniz. 2.5 yıldır kullanıyoruz zamanında 17.500 e almıştık LPG sistemli.
Şuan piyasası arttımı bilmiyorum. Dilerseniz size aracı anlatayım. Donanım özelliklerine pek girmeyeceğim çünkü siz zaten ilan detaylarında görüyorsunuzdur aracın nesi var nesi yok şeklinde.

Avantajları:
-Aşırı az yakıt sarfiyatı vardır resmen kokluyor.
-Klimalı alırsanız gayet memnun edicektir sizi.
-1.3 motora sahip bir araç ama endişe etmeyin çekiş performansı iyi.
-Parçaları diğer araç ve markalarına nazaran daha uygun fiyata bulunur bir tamir durumunda sizi üzmez.
-Bir kaç yakınımızda aynı aracı kullanıyor bizim gibi. Ne bizde ne onlarda yağ kaçırma,sızdırma veya su eksiltme yada hararet sıkıntıları olmadı.
-Günümüz akaryakıt fiyatlarında araç sizi üzmeyecektir.

Dezavantajları:
-Benim için en büyük dezavantajı kaporta. Kaportası pek sağlam veya kalın değil hafif araç zaten yakıt tasarrufunun en büyük sebeplerinden biriside hafif araç olması. Ve biraz kolay yamulabiliyor kaporta dikkatli olmak gerekiyor.
-Kaporta ince olduğu için allah muhafaza kaza olursa diye düşünüldüğünde pek güvende hissettirmeyebilir.
-Kendi aracım için konuşayım 2001 model araç artık ufaktan tefekten yavaş yavaş masrafları çıkmaya başlıyor 18 yaşında araç sonuçta normal karşılıyoruz biz bunu.
-Araç oldukça alçak bu yüzden çukur, tümsek, kasis her türlü yol sorununa dikkat etmek gerekiyor.
-Bir üst maddeye ekleme yaparak söylüyorum aracı 4 parmak yükseltmek mümkün ama hafif olduğu için savrulma yapabiliyor.

Kendi aracım ve deneyimime göre bu yorumlarda bulundum umarım faydalı olur hocam. :)

Yorumunuz için çok teşekkürler. 2003 Model 1.3 Admire bulduk 170Binde 26Bin liraya satıyor. LPG takılmış kazası yok diyor. Admire dolu olan paket mi? Çünkü araçta klima abs sis farı hava yastıği gibi donanımlar bulunuyor. Özellikle kontrol etmemi veya araç sahibine sormamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Admire sanırım daha dolu paketi çünkü saydığınız özellikler bende yok mesela.

Araç sahibine pek güvenmeyin bence en iyisi bir ustaya gösterin bir direksiyona geçin sürüş testi yapın hatta imkanınız varsa ekspertize sokun orda kazası falan hepsi çıkar.

Çünkü bu araçların kaporta dediğim gibi ince adam vurup sürtmüş olabilir üzerinide rütuşla kapatmıştır. Size gelip kaza bela yok diyedebilir. Ekspertiz yada işinin ustası bir kaportacıya baktırmanızı öneririm :)

Evet ekspertize kesinlikle götüreceğiz zaten. 4 parça boyası var diyor sadece, yaşından dolayı normal bence illa ki çarpmış sürtmüş bir şeyler olmuştur 18 19 senede. Yorumunuz için tekrar teşekkürler ekspertiz satıcının dediği gibi çıkarsa alacağız gibi duruyor şuan.

Evet ekspertize kesinlikle götüreceğiz zaten. 4 parça boyası var diyor sadece, yaşından dolayı normal bence illa ki çarpmış sürtmüş bir şeyler olmuştur 18 19 senede. Yorumunuz için tekrar teşekkürler ekspertiz satıcının dediği gibi çıkarsa alacağız gibi duruyor şuan.

Hocam çok doğal 20 yaşında araçlardan bahsediyoruz bizim insanımız afedersin ama biraz garip araç bakıyorlar komple boyalı diye almıyorlar kesin takla atmıştır bu araba diyorlar. Bizim aracın çoğu yerinde çizikler var yaşından dolayı ben bundan şikayetçiyim mesela boyatıcam eksper raporumda var alan böyle alır uğraşamam değişik insanlarla şahsen 20 yaşında araba tabiki boya ister. 20 sene kapalı garajda dursa bile solar aracın boyası ama insanımız pek anlamıyor.

Babam makine mühendisi ve hiçbir zaman bakımsız ön düzeni bozuk ya da yürüyen aksamı problemli arabada hız yapmaz.Ben nice arabalara bindim ama Hyundai gibi teneke bir araba görmedim.Laguna 1'le otobanda 190-200 basardı savrulmazdı resmen yola yapışırdı Hyundai tavsiye etmem.Megane,Corolla,Linea tavsiye ederim.

Dostum dediğin arabalar zaten Accent ayarında. Corolla efsane kasayı diyorsan 2 sene kullandım onunda tenekeden farkı yoktu hava yastığı abs klima bile yoktu ben full orijinal kazasız boyasızını 16Bin liraya satmıştım 4 sene önce şimdi 30 35 istiyorlar gerçekten o para verilmez. Megane 1 kullanmadım onu bilmiyorum Linea zaten Şahin ayarında Accentten çokta iyi değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı