25,000 TL Sistem Toplama

John Hopckins

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yok
Merhaba beyler ben kendime efsane bir kasa yapmak istiyorum yardım ederseniz mutlu olurum.
Şimdi donanım hakkında çoğu şeyi bilirim fakat konu Cache, Power Supply, Soğutma, Mhz , Ghz ye gelince beynim duruyor ne yazık ki :D İşte bu konuda yardım lazım şimdi kafamdan öylesine bi kasa topladım hoşuma giden ne varsa aldım attım sepete (monitör dahil) neyse sınır 25,000 TL (yanlış yazmadım emin olun) bu parayı hayvan gibi çalışarak kazandım 3 yıllık para neredeyse. Neyse fazla uzatmayayım aldığım parçalar şunlar eğer uyumlu değilse düzeltebilirseniz çok güzel olur; (ayrıca fan yerine sağlam bi su sistemi bulursanız ne güzel olur.)

X4-X5 yazdıklarım 4 tane 5 tane alıncak olarak geçiyor hani.

Anakart:MSI X99A GODLIKE GAMING CARBON Intel X99 3400MHz(O.C.) DDR4 Soket 2011-3 ATX Anakart
İşlemci: Intel Extreme Core i7 6900K 3.2GHz/4.0GHz 20MB Cache LGA2011P-V3 İşlemci
Ekran Kartı:MSI Nvidia GeForce GTX TITAN X 12GB 384Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı
Ram:Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram X4 olarak alıncak
HardDisk:Seagate NAS 6TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 128MB 7/24 NAS Disk
SSD:Samsung 850 PRO 2TB 550MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD
PowerSupply:Corsair Platinium HX1000i 1000W 80+ Power Supply
Kasa:Thermaltake Core X71 Modüler Riing Fanlı Full Tower Pencereli Kasa
Monitör: ASUS 34" PG348Q Gaming, Curved IPS G-sync 3440 x 1440 MONİTÖR
Fanlar:Corsair Air Series AF120 Led Red Quiet Edition HighAirflow 120mm Fan X6 alıncak
Su Soğutma:Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 240mm Fanlı Su Soğutma Kiti

Birbirine uyumlular mı değiller mi hiçbir fikrim yok o yüzden yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bir bilgisayar için 25.000TL verilmesini mantıklı bulmuyorum ama hine de yardımcı olacağım. Bir sorum var size Gaming Ekipman yani kulaklık , klavye gibi oyuncu ekipmanlarından istiyor musunuz?

Valla kardeş sen bilgisayara 25.000 tl vereceğine git 10 bin daha ekle woswogen Passat al yani o sistemi toplasan seni 10 yil götürür sonuçta elektronik bir cihaz mesela aniden elektrik kesilse ekran kartının yanma gibi bir durum söz konusu 5000 tl lik sistem topla daha iyi

Dogru diyorsunuz fakat cok toplamak istiyor galiba. Bence parani seviyorsan -lazim olmayacaksa- alabilirsin böyle bir sistem. Tabiki ne yapacagina da bagli.

Monitör ve sistem için para yüksek tutulabilir fakat her 2-3 yılda bir yeni sistem toplaması daha mantıklı. Monitör ve ekipmanlara bir kez para ödersin değiştirme gereği duymazsın zaten. Sistem için ise 5000-6000TL gibi bir fiyat harcanıp GTX 1080'li bir sistem kurulabilir. Teknoloji hızlı değişiyor , paranızın hepsini bir anda sisteme yatırmanız gereksiz. Arkadaşlarla da hemfikiriz. Ayrıca ne olacağı ne belli hayatta. Sıkıntıya girersin çalışıp biriktirdiğin paradan harcamak zorunda kalırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı