25,000 TL Sistem Toplama

Merhaba beyler ben kendime efsane bir kasa yapmak istiyorum yardım ederseniz mutlu olurum.
Şimdi donanım hakkında çoğu şeyi bilirim fakat konu Cache, Power Supply, Soğutma, Mhz , Ghz ye gelince beynim duruyor ne yazık ki :D İşte bu konuda yardım lazım şimdi kafamdan öylesine bi kasa topladım hoşuma giden ne varsa aldım attım sepete (monitör dahil) neyse sınır 25,000 TL (yanlış yazmadım emin olun) bu parayı hayvan gibi çalışarak kazandım 3 yıllık para neredeyse. Neyse fazla uzatmayayım aldığım parçalar şunlar eğer uyumlu değilse düzeltebilirseniz çok güzel olur; (ayrıca fan yerine sağlam bi su sistemi bulursanız ne güzel olur.)

X4-X5 yazdıklarım 4 tane 5 tane alıncak olarak geçiyor hani.

Anakart:MSI X99A GODLIKE GAMING CARBON Intel X99 3400MHz(O.C.) DDR4 Soket 2011-3 ATX Anakart
İşlemci: Intel Extreme Core i7 6900K 3.2GHz/4.0GHz 20MB Cache LGA2011P-V3 İşlemci
Ekran Kartı:MSI Nvidia GeForce GTX TITAN X 12GB 384Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı
Ram:Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram X4 olarak alıncak
HardDisk:Seagate NAS 6TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 128MB 7/24 NAS Disk
SSD:Samsung 850 PRO 2TB 550MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD
PowerSupply:Corsair Platinium HX1000i 1000W 80+ Power Supply
Kasa:Thermaltake Core X71 Modüler Riing Fanlı Full Tower Pencereli Kasa
Monitör: ASUS 34" PG348Q Gaming, Curved IPS G-sync 3440 x 1440 MONİTÖR
Fanlar:Corsair Air Series AF120 Led Red Quiet Edition HighAirflow 120mm Fan X6 alıncak
Su Soğutma:Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 240mm Fanlı Su Soğutma Kiti

Birbirine uyumlular mı değiller mi hiçbir fikrim yok o yüzden yardımınızı bekliyorum.

Hocam öncelikle eğer İstanbul içindeyseniz mümkünse gelip kurulumu yaparken yardımcı olamak yada en azından orada bulunmak isterim. Gerçekten güzel bir deneyim olur benim için.

Birde ek olarak böyle bir sisteme el ile yapılmış güzel bir sıvı soğutma öneririm. (Ama nasıl yapılır ?, kim yapar ? onu bilemediğimden hazır soğutma koydum.)

Sistem;
sistemp1.png

Sistem fiyatı: 18.194 TL (MSI DS-502 7.1 Gaming Headset Hediyeli)

Monitör ve Diğer ekipmanlar;
sistemp2.png

(Monitör 1 ms tepkime süresine ve 144hz değerine sahiptir. Açıkçası 4k yerine 144hz 1 ms bir monitör tavsiye ederim kesinlikle.)

Fiyat: 3.288 TL

Genel Toplam: 21.482 TL
Eğer istenirse monitörden 2 adet alınabilir o durumda;

Genel Toplam: 23.482 TL

Son düzenleme:
5000 TL ile de Çok Rahat SiSTEM Toplanılabilir 25.000 TL bir Bilgisayara vermek Gereksiz Birşey 25000 Tl YE Alacağınız Bilgisyarın Tek Farkı Depolama Birimleri ve İşlemci Anakart Ekran Kartı Hariç Herşey Fiyatı Etkileyen Sebebler Bunlar...

@Muscle Man eyw öneri için

ve bu arada hayali sistem velet 14-15 yaş falan demişsiniz de ben burada, kendi emeğimle çalışıp kazandığım para ile alacağım her şeyi yaşımda düşük değil. Yani o laf atan kişiler önce kendilerine bir bakmalarını istiyorum. Biz "baba parası" yemiyoruz kardeşim.

@Closery önerilerin için teşekkür ederim fakat ne yazık ki İstanbul içinde değilim. Olsaydım eğer kesinlikle yardımınızı beklerdim. Ekipmanlar sorun değil zaten sadece Monitör, Klavye ve Hoparlör alacağım için bir şeyler bulurum.

ve bu arada hayali sistem velet 14-15 yaş falan demişsiniz de ben burada, kendi emeğimle çalışıp kazandığım para ile alacağım her şeyi yaşımda düşük değil. Yani o laf atan kişiler önce kendilerine bir bakmalarını istiyorum. Biz "baba parası" yemiyoruz kardeşim.

@Closery önerilerin için teşekkür ederim fakat ne yazık ki İstanbul içinde değilim. Olsaydım eğer kesinlikle yardımınızı beklerdim. Ekipmanlar sorun değil zaten sadece Monitör, Klavye ve Hoparlör alacağım için bir şeyler bulurum.
Üzüldüm bu sisteme bir dokunmak isterdim xd
Alırsanız hayırlı olsun şimdiden ve testlerinizi bekleriz.

Renault Clio 1.5 dCi Alize 2006 Model 23.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 314989290 Bunla takas yapmak isteyenler bakabilir :) en azından tertemiz araba... :) Hem de 23 Bin TL 2 bin TL Kar...

@John Hopckins arkadaşım eğer reşit değilsen bekle Renault Clio alırsın... :)

Abiciğim yani @John Hopckins ben sadece size espri yaptım. Eğer hatam varsa veya kalbinizi kırdıysam özür dilerim.

Arkadaşım cidden inanıyor musunuz? Daha yeni kayıt olmuş ilk konusu bu. Bunların çoğu 10-15 yaş arasındaki çocuklar. Hayal kuruyorlar. Konu sahibi arkadaş sen alınma da. İnanmayın böyle konulara gülüp geçin. Gerçekten bilgisayar için 25 000 TL verecek kişinin donanım bilgisi olmaması... Mümkün mü ?
NOT: 10-15 yaş arası arkadaşlarla dalga geçmiyorum. Yanlış anlaşılmasın.
Bu davranış ve ön yargınız hiç etik ve akla yatkın değil. Bunun hayali sistem olup olmadığını yargılamak ne size ne de bana düşer. Ve isterse 30 000Tl sistem toplar, isterse 50.000Tl...Sonuçta böyle sistem toplayan insanlarda mutlaka var. Ayrıca çok mantıklı (!) bir kanıya varmışsınız... Benimde bu forumda ilk sorduğum ve ilk açtığım konu bilgisayar toplamakla ilgiliydi... Neden böyle düşündünüz ki?

Bu arada kardeşim toplayacağın sistem şimdiden hayırlı olsun. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı