25.000TL'ye kadar iş bilgisayarı önerisi

Bütçe
25000

Mainstein

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4650G -- Sapphire Pulse RX6600 -- Asus Prime B450M-K II -- Corsair Vengeance LPX 3200Mhz 8X2GB -- Kingston A2000 240GB -- Sandisk SSD Plus 240GB -- Intenso TOP 512GB -- High Power +80 500W -- Sharkoon SK3-RGB ATX Kasa -- MSI MAG301CR2 30" 2560X1080P /// HyperX Cloud Core Wireless -- Razer Blackwidow V3 TKL (Modlu) -- Razer Deathadder V2 X Hyperspeed -- PS4 Dualshock -- Klasse Longteng Tiger
Merhaba 25 bin TL'ye kadar laptop arayışındayım. Hepsiburada üzerinden "hemen al sonra öde" kullanma zorunluluğum var, yoksa bütçem 16-17 bin civarına düşüyor.
Veri bilimciyim. Power Bir, Excel, SPSS, SSIS, DBeaver, Python ve Eviews kullanıyorum.
Aşağıdaki bilgisayarlar arasında kaldım. Ancak aralarinda en çok ilgimi çeken Lenovo Yoga 6I ve MacBook Air M1. (Bu gönderiyi hazirlarken 1000TL zam yedi maalesef şu anda 26000 TL.)
Lenovo Yoga 6I özellikle radarımda;
- FHD+ 16:10 OLED ekran (HDR400, srgb%100)
- 65wh batarya.
- 2X Thunderbolt 4.0 ve HDMI 2.1
- Full alüminyum kasa (1.3kg)
- Işıklı klavye.
- DDR5 RAM (8 GB yükseltilemiyor)
- PCI-e 4.0 M.2 SSD (yükseltme imkani mevcut)
- Ultrabook olmasına rağmen çift fanlı soğutma sistemi.
MacBook Air M1 alırsam Microsoft bazlı uygulamalar sorun çıkarabilir. Özellikle veri biliminde IBM ve Microsoft programları çok kullanılıyor.
Siz hangisini önerirsiniz?

Screenshot_20230918_173650_Hepsiburada.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo alma pişman olursun, menteşesi durduğu yerden kırıldı elimde kaldı, yoga modeline hiç güvenilmez. En güzeli Apple al, Huawei'de olabilir.

Lenovo'nun neyine Ultrabook yapmak, yemin ederim durduğu yerden açıp kapamayla zamanla sertleşti önemsemedim kırıldı, bir yere de götürmemiştim. Legion serisine lafım yok ama Ultrabook alınmaz.

Lenovo alma pişman olursun, menteşesi durduğu yerden kırıldı elimde kaldı, yoga modeline hiç güvenilmez. En güzeli Apple al, Huawei'de olabilir.
Bu tablet gibi kıvrılan versiyonu değil, 180° yatıyor maksimum

OLED ekran çok cezbedici insanın başka özelliklere bakası gelmiyor :D
Sadece o da değil. 2xThunderbolt, tasarım vs. aşırı çekici geliyor. Bir de kullandığım programlar uyumluluk sorunu çıkarır diye korkuyorum mac alırsam.

Senin alacağın modelle benim kırılan laptopun menteşesi aynı. Modellerde çok benzer kasa olarak. Daha da bir şey demiyorum.
Dikkate alacağım, redditte gördüm benzeri yorumları.

Arkadaşlar Macbook Air M1 aldım. Çok memnunum yaptığım seçimden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı