25.500 TL'ye kadar Gaming notebook önerisi

Bütçe
25.500TL
Önceden bu bilgisayar vardı bende de 4GB VRAM çok sıkıntı çıkarıyor hocam. Rdr2'de şehire girince oyun çok kasıyor vram yetersiz olduğu için. CS2'de oynadım kasılmalar oluyor onda da bilginiz olsun. Merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplarım.

Laptop almayın pişmanlık. Biz yaptık siz yapmayın sonra satmaya çalışıyorsunuz.
2 yıl kullanıp kardeşime vereceğim öğrenci olduğum için taşımam gerekiyor.

Önceden bu bilgisayar vardı bende de 4 GB VRAM çok sıkıntı çıkarıyor hocam. RDR2'de şehre girince oyun çok kasıyor VRAM yetersiz olduğu için. CS2'de oynadım kasılmalar oluyor onda da bilginiz olsun. Merak ettiğiniz bir soru varsa cevaplarım.

Orta ayarlarda DLSS açık kasar mı?

Orta ayarlarda DLSS açık kasar mı?
VRAM kısıtlı olduğu için belli ayarın üstüne çıkartmıyor, oyunu neredeyse orta ayarlarda oynatıyor. DLSS bir nebze işe yarayabilir ama zevk vermiyor. Saint Denis'e korkarak giriyordum FPS im düşecek diye. Hatta girmek bile istemiyordum oyun zevkini nasıl çökerttiğini siz düşünün. DLSS açınca rahatlayacak ama can sıkıcı kasmalar yine olacak hocam. Ağaçlık veya geniş alanlarda çok fazla sıkıntı çıkmıyor ama kasabalara girdiğinizde FPS düşüyor direkt. Texture quailty ayarını ultra yerine high yaparsanız biraz daha rahat olacaktır ama akıcılığın çok da önüne geçemiyor. O bilgisayarda Saint Denis hep korkum oldu bilginiz olsun.

VRAM kısıtlı olduğu için belli ayarın üstüne çıkartmıyor, oyunu neredeyse orta ayarlarda oynatıyor. DLSS bir nebze işe yarayabilir ama zevk vermiyor. Saint Denis'e korkarak giriyordum FPS'im düşecek diye. Hatta girmek bile istemiyordum oyun zevkini nasıl çökerttiğini siz düşünün. DLSS açınca rahatlayacak ama can sıkıcı kasmalar yine olacak hocam. Ağaçlık veya geniş alanlarda çok fazla sıkıntı çıkmıyor ama kasabalara girdiğinizde FPS düşüyor direkt. Texture quailty ayarını Ultra yerine high yaparsanız biraz daha rahat olacaktır ama akıcılığın çok da önüne geçemiyor. O bilgisayarda saint denis hep korkum oldu bilginiz olsun.

O zaman 6 GB VRAM'li bir cihaz bulurum sağ olun hocam.

Geri
Yukarı