25 bin TL Gaming laptop önerisi

Mysal

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

25.000 TL civarına MUX Switch ve 3060 ekran kartlı oyun için laptop arıyorum. Marka takıntım yok. Biraz baktım. Normalde;
1. tercih olarak ACER Nitro AN515-57 belirlemiştim fakat MUX Switch olayları biraz kafamı karıştırdı ve almışken bir kere alıp iyisini alayım diye MUX Switch'li bakmak istedim fakat fiyat biraz arttı. Böylece 2. tercihim ağır basmaya başladı ve aşağıdakine yöneldim fakat bütçe iyice arttı.
2. tercih olarak ACER Nitro 5 An515-58
Biraz daha da yükselirsem;
3. tercih olarak da ulaşması zor olan Asus Asus ROG Strix G15 G513RM-HF266 var. Fakat sırf bunu da wasd tuşlarındaki belirginlik yüzünden uzak kaldım bir de tabii fiyatı çok çok yüksek.

Yorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

2. tercihinizdeki Acer bence en mantıklısı. Tek problemi 1x16GB RAM'i var. Yanına bir tane daha 16GB DDR5 RAM almanız gerekiyor ki çift kanal çalışsın.

fiyatı yaklaşık 20 günde 1.500 TL artmış. Önümüzdeki ay alış-veriş sayfalarındaki kampanyaları takip edip uygun bir indirimde almak istiyorum. Umarım düşer, yoksa 28.000 TL vermek çok zorlayacak.

Birde arkadaşlar bu fiyata farklı bir ekran kartlı başka muxı olan cihaz bulabilir miyiz? Var mıdır öneriniz?

@Artoria Pendragon
Hocam burada konum vardı. Buradan devam etmek gerekirse;
-- 5 - 6 yıl kullanabilecek
-- Günlük işleri devam ettirecek
-- Ağırlık Dota veya LoL oynayacağım oyunlar bazende piyasadaki oyunları zorlanmadan oynayabileceğim bir gaming laptop için en az ne kadar bütçeyi gözden cikartmaliyim?

en son ACER Nitro 5 An515-58 vardı ama çok yüksek mı olur diye aklımdan geçirdim ama bütçenin baya üstünde.

kafam bi milyon oldu 😊

Son düzenleme:
Fiyatı yaklaşık 20 günde 1.500 TL artmış. Önümüzdeki ay alış-veriş sayfalarındaki kampanyaları takip edip uygun bir indirimde almak istiyorum. Umarım düşer, yoksa 28.000 TL vermek çok zorlayacak.

Bir de arkadaşlar bu fiyata farklı bir ekran kartlı başka MUX'ı olan cihaz bulabilir miyiz? Var mıdır öneriniz?

@Artoria Pendragon
Hocam burada konum vardı. Buradan devam etmek gerekirse;
-- 5 - 6 yıl kullanabilecek
-- Günlük işleri devam ettirecek
-- Ağırlık DotA veya LoL oynayacağım oyunlar bazen de piyasadaki oyunları zorlanmadan oynayabileceğim bir Gaming laptop için en az ne kadar bütçeyi gözden cikartmaliyim?

En son Acer Nitro 5 AN515-58 vardı ama çok yüksek mı olur diye aklımdan geçirdim ama bütçenin bayağı üstünde.

Kafam bir milyon oldu 😊

Hocam 5-6 yıl az bir sure değil, bence Max-P'li ve MUX'lu olduğu için 2. attığınız Nitro için bütçeyi zorlayıp onu almaya çalışın. Alternatif MUX'lu bu var fakat hem RAM upgrade gerekiyor hem de ekran kartı 100W. https://www.akakce.com/laptop-noteb...-144hz-ips-fhd-4h0j1ea-fiyati,1704972594.html

O zaman buna zorlayalim. Buna benzer bu fiyat bandında başka f/p ürünü yok galiba. Baktığımda emsaller hep 30k civarında.

@Artoria Pendragon

Bu modelli bir süre var. Acer den farkı AMD işlemci. Ne kadar fark yaratır bana? Arasındaki performans farkı nasıldır?

Son düzenleme:
O zaman buna zorlayalim. Buna benzer bu fiyat bandında başka F/P ürünü yok galiba. Baktığımda emsaller hep 30k civarında.

@Artoria Pendragon

Bu modelli bir süre var. Acer'den farkı AMD işlemci. Ne kadar fark yaratır bana? Arasındaki performans farkı nasıldır?

12700H daha performanslı ama o modelin soğutması pek iyi değil sıcaklık olarak sınırda çalışıyor.

Geri
Yukarı