25 bin TL günlük kullanım ve yazılım için laptop önerisi

sssinan

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, dün oyuncu bilgisayarlarına bakmıştım ancak o tutarları çıkartamayacağım. Yazılım için kullanacağım. Günlük kullanım için arayışa girdim. Dell bir modelini buldum. Matebook ile aynı fiyat neredeyse ama özellik olarak fark var.

Dell : 32 GB RAM 1 TB SSD.
Matebook : 16 GB RAM 512 SSD Win var.

Donanım bilgim olmadığı için pek anlayamadım fiyat farkını ama dell uygun gibi geldi.

Dell beni üzer mi? Pek konularda göremedim bu cihazı o yüzden pek fikir edinemedim.
Dell marka, garanti işlemlerinde falan iyi olduğu için tercih etmek istedim.
Başka da önerebilirsiniz.
Yazılım için kullanacağım ağır olmayan, kötü gözükmeyen nadir de olsa taşıyacağım.

Teşekkürler şimdiden.

Dell:

Matebook.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız Huawei modeli alabilirsiniz işlemcisi daha iyi. Şahsen bende Dell yerine onu öneririm.

Neden hocam? Dell RAM olarak 16 GB fazla, SSD olarak 500 GB fazla iken neden Huawei?
Performansı RAM ve SSD belirlemiyor. En azından en az 16 GB RAM bulunduğu durumda. 12450H 1255U'dan çok daha performanslı bir işlemci. Sadece i7, i5 olarak bakmayın. O sondaki harfler çok şey gösteriyor.

Performansı RAM ve SSD belirlemiyor. En azından en az 16 GB RAM bulunduğu durumda. 12450H 1255U'dan çok daha performanslı bir işlemci. Sadece i7, i5 olarak bakmayın. O sondaki harfler çok şey gösteriyor.

İkisi de 12. nesil ve çekirdek, frekans bakımından i7 daha güçlü değil midir?

İkisi de 12. nesil ve çekirdek, frekans bakımından i7 daha güçlü değil midir?
12450H daha fazla güç çekerek daha iyi performans sunar. 1255U ise daha az güç çekerek daha stabil performans sunar. Uzun batarya ömrü isteniyorsa 1255U alınabilir. Performans isteniyorsa 12450H alınabilir.

Merhaba, dün oyuncu bilgisayarlarına bakmıştım ancak o tutarları çıkartamayacağım. Yazılım için kullanacağım. Günlük kullanım için arayışa girdim. Dell bir modelini buldum. Matebook ile aynı fiyat neredeyse ama özellik olarak fark var.

Dell: 32 GB RAM 1 TB SSD.
Matebook: 16 GB RAM 512 SSD Win var.

Donanım bilgim olmadığı için pek anlayamadım fiyat farkını ama Dell uygun gibi geldi.

Dell beni üzer mi? Pek konularda göremedim bu cihazı o yüzden pek fikir edinemedim.
Dell marka, garanti işlemlerinde falan iyi olduğu için tercih etmek istedim.
Başka da önerebilirsiniz.
Yazılım için kullanacağım ağır olmayan, kötü gözükmeyen nadir de olsa taşıyacağım.

Teşekkürler şimdiden.

Dell:

Matebook.

Hocam attığınız modeller icinden Huawei modeli gayet güzel. Arkadaşımda da D16 modeli var 5800H işlemcili modeli. Amacınız ofis vb film ve arada da oyun oynayayım derseniz (Valorant CS vb) kasmadan orta ayarlarda bu bile işinizi görecektir. İslemci 15 watt ama harikalar başarıyor. Ekran 120Hz.

U harfi, Ultra Low Power demektir. Yani işlemciden kısacak pil gücüne katkı için. İşlemcinin max. %85' ini kullanabileceksin demektir. Hem 12450H daha iyi performans verir.

Hocam attığınız modeller icinden Huawei modeli gayet güzel.Arkadaşımda da D16 Modeli var 5800H işlemcili modeli.Amacınız Ofis vb film ve arada da oyun oynayım derseniz (Valo Cs Vb) kasmadan orta ayarlarda bu bile işinizi görecektir.

Bu alınacağına 1255U alınır. Niye eski nesil işlemci alsın?

Yeni konular

Geri
Yukarı