25 bin TL monitör dahil iş bilgisayarı önerisi

thErenSK0

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iş için masaüstü bilgisayar lazım.
Önceliğimiz işlemci ve RAM, ekran kartıyla pek bir işimiz olmayacak oyun-render yapılmayacak. Maliye programları kullanılacak genellikle. Bütçeyi biraz aşabiliriz sorun olmaz. Bana kalsa R5 5600 yeterli olur ama bu bütçeye çıkmışken daha iyisini alabilirim diye düşünüyorum. Hazır sistem olmalı, kendim için almıyorum.
Bir de göz yormayacak, şık ve sade bir monitör lazım. Yüksek Hz olmasına gerek yok.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Senin dedigin gibi, o tarz basit isler icin bu yeter. Ne gerek var ki fazlasina? Ekran karti da gerekmiyor... Tabii istersen atalim.

Daha iyi APU istersen 5700G olur.

Hazir sart ise bu da yeter. Ama PSU FSP yapin. Ofis patlamasin.

Zaten hazir bu fiyata ofis, devasa APU'lu var mi sence?

@thErenSK0 gorus acisindan IPS. 100Hz de yeter. Ama cikmisken 1K daha verip 144Hz de alabilirsiniz.

Senin dedigin gibi, o tarz basit isler icin bu yeter. Ne gerek var ki fazlasina? Ekran karti da gerekmiyor... Tabii istersen atalim.

Daha iyi APU istersen 5700G olur.

Hazir sart ise bu da yeter. Ama PSU FSP yapin. Ofis patlamasin.

Zaten hazir bu fiyata ofis, devasa APU'lu var mi sence?

APU olmak zorunda değil sadece fazla uçmaya gerek yok demek istemiştim. 4060-3060 Ti vs gereksiz olur. Ekran kartını düşürüp işlemci yükseltmek daha mantıklı geliyor bana.
Bu sistem kapanmadan uzun yıllar çalışacak, yıpranacak. O yüzden uzun süre performans kaybi yaşamayacak bir şeyler lazım. Belki DDR5'li bir sistem olabilir.

APU olmak zorunda değil sadece fazla uçmaya gerek yok demek istemiştim. 4060-3060 Ti vs gereksiz olur. Ekran kartını düşürüp işlemci yükseltmek daha mantıklı geliyor bana.
Bu sistem kapanmadan uzun yıllar çalışacak, yıpranacak. O yüzden uzun süre performans kaybi yaşamayacak bir şeyler lazım. Belki DDR5'li bir sistem olabilir.

O zaman ekran kartini ben bilemem onu sen hallet GT 1030 da olur ama 7500F, AM5, DDR5 soyle sogutuculu saglam SSD bomba gibi toplayabilirim.

O zaman ekran kartini ben bilemem onu sen hallet GT 1030 da olur ama 7500F, AM5, DDR5 soyle sogutuculu saglam SSD bomba gibi toplayabilirim.

1030a kadar düşmem ama 6600XT-3050 gibi bir şey yeterli olur bence.
Şunu buldum ama düzgün PSU yok gibi

Şunu buldum ama düzgün PSU yok gibi.

25543 TL. Ekran kartı dahili grafiği var ama dediğim gibi ofis olunca GT 1030 da yeter. İşlemci güçlü, sıvı soğutma var, 32 GB RAM, 2 TB DRAM'li SSD, 750W taş gibi devasa kasa ve FSP PSU, Wi-Fi'li anakart, Ethernet gerekmez.

Bana kalırsa bu mantıklı değil. 7500F koymak da yeterli ama 2 TB SSD falan onlar kalabilir.

Şunu buldum ama düzgün PSU yok gibi.

Böyle hazır sistem alacaksan zaten bu var. Böyle atayım daha iyi.

25543 TL. Ekran kartı dahili grafiği var ama dediğim gibi ofis olunca GT 1030 da yeter. İşlemci güçlü, sıvı soğutma var, 32 GB RAM, 2 TB DRAM'li SSD, 750W taş gibi devasa kasa ve FSP PSU, Wi-Fi'li anakart, Ethernet gerekmez.

Bana kalırsa bu mantıklı değil. 7500F koymak da yeterli ama 2 TB SSD falan onlar kalabilir.

Böyle hazır sistem alacaksan zaten bu var. Böyle atayım daha iyi.

Attığın sistem güzel ama dediğim gibi hazır olması daha iyi benim için, kendime almıyorum bir sorun çıkarsa ihale benim üstüme kalır uğraşamam.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı