25 bin TL motokurye için motor önerisi

Liveria

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bütçem 20-25 bin TL arasında. 2. el bir tane motor almak istiyorum ben çok lüks bir şey aramıyorum ufak olsun yani dev gibi olan bir motor şahsen sürebileceğim bir motor değil. Motor sürmeyi biliyorum ama kaba motorları sevmiyorum. B ehliyetim var. 50-80 CC arasında motor önerilerinize açığım. İzmir'de aktif trafikte çalışacağım. Buna göre yaklaşık 10 saat ve üzeri bir çalışma olacak. Bu yüzden güvenilir bir tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Mesela hoşuma giden birkaç model var: 50 revival Mondial, Küba blueberry.

Ayrıca vites derdi olmadan sürüşü bisiklet kadar rahat olanbir motor arayışım söz konusu değerli arkadaşlar. Kap veya köylü motor tipleri ile ilgilenmiyorum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyatlara yeni motosiklet alamazsın. Yeni kanun gelecek. Bu kanunda kuryelerin kullandığı motosikletlerde yaş sınırı olacağı söyleniyor. Elinde kalabilir motosikletin.

Beklemeni ya da bütçeni yükseltmeni öneriyorum. 50 CC ile pembe, mor ve sarı sitelerin kuryeliğini yaparken canın çıkar. Mahvolursun. En az 110CC ile yapmanı öneririm. Honda, Tvs, Hero markalarına bakabilirsin.

Kurye iş alımlarında A2 ve üzeri ehliyet isterler genellikle. 50cc motorla bu işi yapman çok çok zor. O bütçeye alacağın motor ancak bir hafta dayanır. Japon motoru alman lazım. Alamıyorsan Tvs ve Hero bakacaksın.

Bu fiyatlara yeni motosiklet alamazsın. Yeni kanun gelecek. Bu kanunda kuryelerin kullandığı motosikletlerde yaş sınırı olacağı söyleniyor. Elinde kalabilir motosikletin.

Beklemeni ya da bütçeni yükseltmeni öneriyorum. 50 CC ile pembe, mor ve sarı sitelerin kuryeliğini yaparken canın çıkar. Mahvolursun. En az 110CC ile yapmanı öneririm. Honda, Tvs, Hero markalarına bakabilirsin.
Hocam selamlar, 110 cc motorlar çok görünüş olarak büyük ve kaba, a2 ehliyete zaten aralık tarihinde başvurdum onaylanana kadar 2-3 ay var. bedelli parası da kasmam gerek o yüzden çok devasa bir motor istemiyorum, vergisiyle ugrasmak tat kaçırıyor.
2021 model bir 80 cc işimi görmez mi? mesela küba blueberry
Kurye iş alımlarında A2 ve üzeri ehliyet isterler genellikle. 50cc motorla bu işi yapman çok çok zor. O bütçeye alacağın motor ancak bir hafta dayanır. Japon motoru alman lazım. Alamıyorsan Tvs ve Hero bakacaksın.

Ben esnaf kurye olarak çalışacağım yemeksepeti trendyol ve getir özellikle araba, elektrikli bisiklet, motor elektrikli motorsiklet gibi araçlara izin veriyor. bende böyle bir şey düşündüğüm için bunu istemiştim şahsen hocam.

@Liveria Olay işini görmesi değil. Sana yardımcı olması. 80 CC ile çıktığın yeri 110 CC ile çıksan dünyan değişir. Sürekli düz yolda sürmeyeceksin. Hızlı gitmen gerekecek. Yokuş çıkman gerekecek. 50-80cc ile olacak iş değil kuryelik.

İkinci el vn50 pro ama tamirlik masrafı olabilir. Ona göre bütçe düşünün hocam. Alırken en önemli şey çantanın işli olup olmaması bu arada.

@Liveria Olay işini görmesi değil. Sana yardımcı olması. 80 CC ile çıktığın yeri 110 CC ile çıksan dünyan değişir. Sürekli düz yolda sürmeyeceksin. Hızlı gitmen gerekecek. Yokuş çıkman gerekecek. 50-80cc ile olacak iş değil kuryelik.
Ama hocam şu anda bütçem buna yetiyor ve ona göre bir şeyler yapabilirim. Yani imkansız mı bu iş 80 cc ile bunu anlamıyorum aslında. E bütçem 25 bin tl max o bantlarda düzgün bir motor yok mudur bu işi yapacağım küçük seri bir motor?

İkinci el vn50 pro ama tamirlik masrafı olabilir. Ona göre bütçe düşünün hocam. Alırken en önemli şey çantanın işli olup olmaması bu arada.

Hocambu motora da baktım ideal duruyor fabrika çıkışlı 80 cc alsam iş yapar mı mesela?

Abi @ibo4techno bir rehberlik edebilir misin mümkünse saygılarımla.

Her şey cc değil bu arada. Alacağın motor iş için kullanılacak ve kesinlikle kaliteli bir şey almalısın. Seni yolda bırakmayacak ve bütün kahrını çekecek bir motor almalısın. En makul olarak Honda Dio 110cc olabilir. Ehliyet kurtarmıyorsa maalesef yapacak bir şey yok. 50cc işkenceye dönüşür, en iyisi gidip ehliyet almak. Ayrıca motor iş için kullanılacağı için bakım aralıkları çok sık olacak. Bakım masraflarını da düşünmelisin.

Adam bütçem 25 bin ve 50-80 cc motor önerisi yazmış insanlar 110 cc 80-90 bin tl’lik motor öneriyor. Bu işlerle alakanız yoksa yorum yapmayın. Sokaklar 80 cc ile kuryelik yapan insan kaynıyor. Bide 50 cc ve 80 cc arasında çok fark var bütçen buysa 80 cc ile gayet yaparsın, ben 80 cc motorumla arkamda arkadaşım (toplam 150 kiloyuz) hiç zorlanmadan gayet yokuş çıkıyorum. Ha 60’la çıkmaz 30’la çıkar yokuşu ama bütçe buysa ne yapacaksın? Zaten sokak aralarında sürüyor olacaksın çoğunlukla. Aç sarı siteyi yılı en düşük 2020 yap fiyatıda maks 26’ya ayarla tüm ilanlara bak, temiz gördüğün modelin youtube incelemesine falan bak bulursun birşey mutlaka. Ama bir tavsiyem var bende geçen hafta aldım daha motor 2 aydır bakıyordum şu anki 80 cc piyasasını iyi biliyorum yani, 25 bin tl ile 30 bin tl arasında büyük fark var çok daha temiz ve yeni model bulabilirsin bütçeni 30’a ayarlayabilirsen.

Geri
Yukarı